У Львові відкрився п'ятий Lviv Media Forum

Понад 110 спікерів із 15 країн говоритимуть про журналістику в епоху постправди

14:05, 25 травня 2017

У четвер, 25 травня, на «Арені-Львів» у Львові розпочався Lviv Media Forum. Це найбільша в Україні конференція для журналістів та представників медіабізнесу, що проходить у Львові п'ятий рік поспіль.

Lviv Media Forum триватиме три дні, упродовж яких на «Арені-Львів» виступлять понад 110 спікерів із 15 країн. Головна тема цьогорічної конференції – «Шу(че)каємо нові алгоритми. Журналістика в епоху постправди». За даними організаторів, цього року на Lviv Media Forum зареєструвалася рекордна кількість учасників – близько 850 осіб.

«Для нас велика честь, коли така велика кількість мудрих людей приїжджає до Львова. Насправді в цьому залі буває багато різних конференцій, але так багато мудрих очей в одному місці – це круто. У моєму розумінні, медіа – це як ядерна зброя. Вона може бути по-різному використана. Але я завжди вірю, що добро буде перемагати і цей великий потенціал буде творити, буде об’єднувати і буде корисний для цього світу, який дуже швидко міняється. І важко сказати, що буде завтра. Я прекрасно розумію, що соціальні мережі кардинально міняють медіа, журналістику. І тут на перше місце виходить талант – ця Божа ласка вміння донести слово. І для цього треба дуже багато вчитись, дуже багато працювати над собою», – заявив на відкритті медіафоруму мер Львова Андрій Садовий.

Під час відкриття медіафоруму також виступив глава представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі, який похвалив українських журналістів-розслідувачів.

«Хочу згадати кілька досягнень та здобутків Львівського медіафоруму. По-перше, хочу наголосити на сильних сторонах та професіоналізмі журналістів-розслідувачів в Україні. Дуже часто ви доповнюєте роботу правоохоронних органів. По-друге, хочу підкреслити участь журналістів у створенні громадського середовища. Водночас, я хочу звернутися до всіх вас журналістів та медіафахівців і закликати вас зберігати єдність. Це надзвичайно важливо, тому що зараз Україна має дуже багато опонентів, які будуть потішатися. Я хочу побажати вам успіху у щоденній боротьбі!»заявив Хьюг Мінгареллі.

Цього року більший акцент організатори форуму зробили на практиці. Окрім доповідей та публічних інтерв'ю на головній сцені під час форуму можна буде відвідати щонайменше дев'ять тематичних потоків: «Розслідування», «Ділова журналістика», «Медіаменеджмент», «Digital-журналістика», «Репортаж», «Сторітелінг», «Медіа і реформи», «Культурна журналістика», «Регіональні медіа».

Одним із нововведень цьогорічного медіафоруму стане формат public talks: на головній сцені керівник «Громадського радіо» Андрій Куликов візьме інтерв’ю у генерального директора «1+1 медіа» Олександра Ткаченка, російський журналіст Костянтин Еґґерт поспілкується із австрійською письменницею Сюзанною Шоль, а український медіаексперт Отар Довженко говоритиме з польською репортажисткою Катажиною Квятковською-Москалевич.

Окрім цього, у часі Медіафоруму відбудеться низка сайд-івентів: показ фільму «Something Better to Come» польської документалістки Анни Полак, панель про інтеграцію окупованих територій в український медіапростір, презентація онлайн-посібника з медіаграмотності для школярів «МедіаДрайвер», панель про висвітлення прав меншин, «Журналістика даних» від «Текстів».