У Львові відкриється галерея "ІконАрт"

17:36, 11 лютого 2010

14 лютого о 16.00 у Львові на вул. Руській, 10 розпочне роботу галерея сучасного сакрального мистецтва «ІконАрт». Галерея відкриється виставкою виставки «Між Різдвом та Воскресінням. Іванка Крип’якевич-Димид: Ікона та навколо неї».

Як повідомили ZAXID.NET організатори, на виставці експонуватиметься ікона Різдва Христового, а також ікони на склі, котрі виявляють богословське та іконографічне поєднання теми Різдва з темою Воскресіння. Окрім ікон, представлено також процес їх створення – від задуму й до остаточного виконання. Виставка відкрита з 12 до 19 год.

Іванка Крип’якевич-Димид належить до провідних львівських митців у ділянці сакрального мистецтва. Виконані нею ікони експонувались на численних виставках (з останніх варто відзначити виставку в Національному музеї у 2007 році та минулорічну виставку (разом з майстернею "Небо на землі") в музеї сакрального мистецтва ім. Антонія Петрушевича). Також роботи Іванки Крип’якевич-Димид можна побачити у багатьох церквах Львова. Її малярський стиль поєднує в собі глибоке розуміння візантійської та давньоруської традиції з живим зацікавленням народним малярством та модерністськими пошуками живопису ХХ ст.

На відкритті галереї "ІконАрт" виступатимуть: Володимир Овсійчук – український мистецтвознавець, професор Львівської Академії мистецтв, заслужений діяч мистецтв України; Маркіян Філевич – куратор галереї; Іванка Крип’якевич-Димид – художниця; Костянтин Шумський – керівник галереї.

Галерея сучасного сакрального мистецтва "ІконАрт" ставить собі за ціль спробу зближення сучасного мистецтва та християнської духовності. Початковими точками у такій ситуації вважається традиційне поняття ікони в східно-християнській традиції, а також усвідомлення ролі та місця сучасної культури в суспільстві. Таке мистецтво покликане шукати нових форм вираження, експериментувати з новими матеріалами, але черпати натхнення передусім з глибинного усвідомлення правдивості християнства.

"Сподіваємось, що духовна наповненість представлених творів прямує до переосмислення, а можливо й нового розвитку церковного мистецтва. Однак на сьогодні важливо ствердити радше суб’єктивну позицію цього мистецтва, котре по новому віднаходить значення християнства в традиційних, а також в експериментальних формах." – зазначив куратор галереї Маркіян Філевич.