У Львові відкриється офіційне представництво ЄБРР

19:07, 21 серпня 2014

На початку листопада у Львові відкриється офіційне представництво ЄБРР.

var rightAdvDiv = document.getElementById('right_advt'); if ( rightAdvDiv != null && !isMobileDevice) { document.MAX_ct0 = unescape('INSERT_ENCODED_CLICKURL_HERE'); var m3_u = (location.protocol=='https:'?'https://adv.lux.fm/www/delivery/ajs.php':'https://adv.lux.fm/www/delivery/ajs.php'); var m3_r = Math.floor(Math.random()*99999999999); if (!document.MAX_used) document.MAX_used = ','; document.write (" <\/scr"+"ipt>"); }

Про це ZAXID.NET  розповів  начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міськради Сергій Кіраль.

Хоча у Львові вже два роки представники Європейського банку у співпраці з Львівською міськрадою реалізують  «Програму підтримки малого і середнього бізнесу ЄБРР», тільки на початку листопада у нашому місті з’явиться офіційне представництво цієї фінструктури, зауважив чиновник.

Він також розповів, що у рамках «Програми підтримки малого та середнього бізнесу» ЄБРР працює у двох напрямках. Перший - консультаційний,  другий – грантовий. Розрахована програма на роботу виключно з малим та середнім бізнесом, а саме з компаніями з чисельністю персоналу до 250 працівників.

«Вона працює за двома напрямками, перший – це консультаційна та технічна підтримка  - маркетинг, бізнес планування, управління ресурсами , брендинг,  розробка сайтів. Для реалізації цього напрямку  представники ЄБРР залучають  місцевих фахівців у згаданих вище галузях, які безпосередньо вже працюватимуть  з представниками бізнесу», – заявив Сергій Кіраль.

Другий напрямок програми, з його слів, невеличка грантова програма за принципом компенсації.

«Тобто, підприємець, розробивши проект, погодивши його у представництві ЄБРР,  реалізує його, оплачує, а пізніше отримує грантові кошти у формі компенсації за результатами цієї  роботи. Розмір компенсації складає від 50 до 75%», ­ – каже чиновник.

На кожен з проектів, ЄБРР виділяє 10 тис €, а у Львові на даний час уже реалізовано 30 таких проектів, ще 20 міськрада планує у співпраці з ЄБРР реалізувати до кінця року.

«Ми звертатимемось до голів районних адміністрації, щоб вони через свою мережу контактів разом із податковим інспекціями зібрали підприємців на базі адміністрацій, туди ми запросимо представників програми ЄБРР,  які поінформують підприємців про всі деталі і дадуть відповіді на всі їхні запитання», – розповів Сергій Кіраль.

Роль міської ради у контексті реалізації програми – організувати зустріч українського  бізнесу із представниками ЄБРР, бо саме малий бізнес є основним генератором надходжень до бюджету нашого міста.

«Треба розуміти, що міжнародна технічна допомога, оця програма у рамках ЄБРР реалізується за певними принципами. Вона має свої вимоги, зокрема, вона розрахована на бізнес, на організації, які налаштовані на отримання прибутку, вони не працюють з комунальними підприємствами та держструктурами. Ми в даній ситуації сприяємо їм, надаємо доступ, можливість отримати базу клієнтів , чим підтримуємо розвиток малого бізнесу у Львові, який є основним у контексті генерування надходжень до бюджету», – заявив Сергій Кіраль.