9 липня у Львівському музеї історії релігії відбудеться відкриття виставки "Мамай-fest: галицька проекція", присвячена унікальному персонажу української міфології козаку Мамаю. Її створено зусиллями колективу музею історії Дніпродзержинська і надано галичанам для ознайомлення, - повідомили ZAXID.NET організатори фестивалю.
Козак Мамай - один з найулюбленіших і найпопулярніших в Україні образів козака-лицаря. Перші відомі зразки його сягають ранньої доби Козаччини.
Мамай - збірний образ кобзаря-характерника, мандрівного запорожця, вояка і гуляки, жартуна і філософа, бабія і ченця одночасно, тобто справжнього народного героя.
Ідеалізований воїн-символ, що засвідчував собою миролюбність і глибинність духовного світу українців і водночас силу духу й волі, прагнення відстояти свою Батьківщину, не зник з нашої пам’яті. Сучасні митці пробують відтворити власне бачення цього легендарного образу з позицій сучасності. Вони віднайшли власні підходи, глибинні точки дотику до першотвору у характерній для кожного техніці та жанрі.
На виставці "Мамай-fest: галицька проекція" представлені скульптури Володимира Наконечного (м.Дніпропетровськ), В’ячеслава Бутирі (м.Краматорськ), заслуженого художника України Гарніка Хачатряна (м.Дніпродзержинськ), витинанки Андрія Пушкарьова (м.Дніпропетровськ), живопис Олександра Чегорки, Михайла Додарєва (м.Дніпродзержинськ), В’ячеслава Апета, Анатолія Гармаша, Володимира Лещенка (м.Дніпропетровськ), Віктора Цапка (м.Санкт-Петербург), Івана Цап’яка (м.Львів), пастелі Сергія Лаушкіна (м.Київ), графіка Григорія Чернети (м.Дніпропетровськ), вишивка Вікторії Монякової, петриківські розписи Валентини Панко та багато інших мистецьких творів, присвячених образу козака Мамая.
Презентація виставки "Мамай-fest: галицька проекція" відбудеться у четвер, 9 липня о 16 годині в приміщенні Львівського музею історії релігії, що на площі Музейній, 1