У Львові відновлять Державний архітектурний заповідник

15:45, 26 травня 2008

"Державний історико-архітектурний заповідник у Львові, у межах забудови ХІІІ - поч. ХХ століття формально існує. Відповідних постанов Верховної Ради 2002, 2003 років ніхто не скасовував. Стоїть питання про відновлення дирекції заповідника, і передачі його у сферу управління Мінрегіонбуду", - заявив сьогодні, 26 травня, під час виїзної наради в Львівській облдержадміністрації міністр регіонального розвитку та будівництва України Василь Куйбіда.

"Заповідник був створений у 1975 році, і діяв до 1990 року. Потім держава була не в стані ним опікуватися, тому дирекція заповідника була скасована, і створене управління охорони історичного середовища у Львівській міській раді. Проте у 2002, 2003 роках, без протесту з боку обласного і міського керівництва, були прийняті постанови ВРУ про відновлення заповідника", - зазначив міністр.

Заступник голови Львівської облдержадміністрації Тарас Батенко поінформував міністра, що обласному і міському керівництву не вдалося дійти згоди з цього питання. А начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко заявила, що "місто проти відновлення дирекції".

Вона пояснила: "На балансі у дирекції має бути майно, пам’ятки. Майна нема, бо воно на балансі у міста. Крім цього, ареал заповідника - 120 га - це землі комунальної власності, які місто просто так передавати не захоче. І по-третє, управління охорони історичного середовища займає приміщення і має архів, який за час роботи суттєво доопрацювало й доповнило".

У відповідь на це В.Куйбіда дав доручення першому заступнику голови ЛОДА Валерію П’ятаку провести ще одні переговори з міською владою, і дійти згоди до 6 червня, коли він проводитиме чергову нараду у Львові. "Зрозумійте, якщо ви не досягнете згоди, то рішення про відновлення дирекції буде прийматися уже або на рівні Кабміну, або на рівні міністерства", - наголосив він.

Журналістам В.Куйбіда повідомив, що відновлення заповідника та зокрема його дирекції - це відповідь на вимоги місцевих депутатів, народних депутатів та інтелігенції. "Питання особливо загострилося після робіт на площі Ринок під час приготувань до 750-річчя Львова", - уточнив він.