У Львові відремонтують менш ніж третину аварійних дитмайданчиків

15:50, 19 березня 2015

Близько 200 дитячих майданчиків у Львові визнані аварійними і потребують заміни. Однак відремонтувати цьогоріч зможуть щонайбільше 30.

Поламані гойдалки, розхитані гірки, і куди не глянеш – звисають дроти і штирі. У таких умовах граються діти на вулиці Одеській. Розбитий і поламаний, як розповідають місцеві школярі, цей майданчик ще з минулого літа.

«Страшно, звичайно, кататися на таких гойдалках. Все на дротику висить. Я одного разу навіть зірвався з качелі, впав і сильно вдарився головою», – зазначив школяр Володя.

На вулиці Щурата дитячий майданчик вже три роки аварійний. Щоб не трапилось біди, комунальники небезпечні гойдалки демонтували, а нових так і не поставили. Для дитячих забав залишилась лише невеличка гірка, одна гойдалка і пісочниця.

«Тут була велика гірка, були великі гойдалки, мостик був. Дітям дуже подобалось. А тепер нам взагалі нема, де гуляти», – поскаржилася Настя, яка гуляла на майданчику.

Мешканці навіть скинулись грошима, щоб допомогти з ремонтом. Зібрали 1500 грн, але цього замало, а додати ЛКП не хоче.

«Ми викликали директора ЖЕКу. Вона єдине, що зробила, наказала демонтувати аварійні конструкції. На нові, за її словами, ЖЕК грошей не має. Навіть навести порядок мінімальний не захотіли», – розповіла пані Марія, яка гуляє на майданчику з внучками.

Відтак жінка додала: «Ми вже навіть думали самі купити якусь гойдалку, зібрали півтори тисячі гривень, думали, що нам хтось докладе. А зараз вже ті гроші зовсім знецінились, хіба що обгородимо той майданчик сіткою, бо внизу дорога, то м`яч скотиться, то діти просто вибігають».

Не доходять руки комунальникам і до майданчика на вул. Тершаківців. Якщо впасти з височенної поламаної гірки, біди не уникнути. Тож батьків з дітьми тут і не зустріти. Лише підлітки забігають й остаточно доламують гойдалки. Втім, у мерії кажуть, що для дитячих забав цей майданчик взагалі не годиться.

«Ми були там з комісією. Довго розглядали конструкцію і не могли зрозуміти, чому вона така дивна. А потім мешканці розповіли, що коли будували навколишні будинки, а це в радянські часи, майданчик зробили з тим матеріалів, які залишилися від будівництва. Десь пристосували колодязь, десь якісь балки. У нас є у Львові 40 таких майданчиків. Ремонтувати їх нема сенсу, це все треба розбивати і зносити. Для прикладу, зробити це і поставити там новий майданчик – втричі дорожче, ніж поставити його на новій території», – розповів начальник управління молоді і спорту міськради Володимир Шнайдер.

Отож мерія домовилася із «Львівською політехнікою», щоб її студенти розробили проекти, як реконструювати такі майданчики з мінімальними затратами.

Натомість майданчики на вулицях Одеській та Щурата є в цьогорічному плані на заміну. Щоправда, разом з двома сотнями таких самих. «У бюджеті розвитку міста передбачено 2,1 млн грн на нові дитячі майданчики, які мають з`явитися у дворах міста Львова. Попередньо ми розраховуємо, що це буде 30 майданчиків – і зовсім нових, і замість аварійних. Ми розраховуємо приблизно по 70 тис. грн на один майданчик».

Які майданчики замінювати – вирішать міські депутати. Всі інші в чергове будуть ремонтувати. На це кожному з районів виділили по 50 тис. грн. Такі роботи комунальники проводитимуть у травні.