Сьогодні у Львові встановили останні деталі на одному з балконів у палаці Любомирських. Роботу проводили у три етапи. Українські ковалі під керівництвом німця зробили все за 5 тижнів. Впродовж останнього виготовили втрачені елементи балкону — позолочені декоративні кулі, які увінчували поручні балкону та сімейний герб дружини Любомирського.
Ще у квітні та червні балкон відчистили від старої фарби, відреставрували декоративні елементи та виготовили відсутні деталі, які побачили в архівних документах. Адже балкону понад 260 років, інформують «Головні новини Львова».
«Цей балкон виконаний в дуже великій особливості з ремісничої точки зору. Балкони цього часу робили таким чином, що окремі їхні елементи зв’язували металевими прутами, але цей балкон нетиповий для свого часу. Він скручений кованими гаєчками», - розповів коваль та реставратор GIZ Андреас Альтгаммер.
Найскладніше було виготовити герби. Їх вздовж усієї решітки аж 13, і жоден оригінальним не зберігся. Тож з нуля виготовили всі за архівними документами.
«Цей балкон був виконаний на зламі двох різних стилів — бароко та рококо. Власне ці герби виконані у стилі рококо, який є особливо пишним, особливо складним. Виготовлення гербів було найбільш важким з ремісничої точки зору», - пояснює Андреас Альтгаммер.
Якщо зразки гербу віднайшли у документації, то шість куль на поручнях зробили за зразками схожого балкону в подвір’ї церкви святого Михайла. Вже відреставрованим його пофарбували у темно-зелений колір такий, як і майже три століття тому.
Проект реставрації лівого балкона, з якого 1941 року Ярослав Стецько проголосив Акт відновлення Української держави, теж розробили і чекають затвердження та коштів. Натомість вже відомо, що реставрувати його візьметься один з учасників семінару.
Дивіться детальніше о 18.30 у "Нашому репортері" на Новому каналі та о 21.00 у "Головних новинах Львова" на 24 каналі.