У Львові відреставрують фасад Вірменської церкви

14:26, 9 серпня 2010

У Львові продовжують відновлювати комплекс Вірменської церкви. Цього року відреставрують фасад церкви за кошти міського бюджету, а це 1,5 млн грн. Про це 9 серпня на брифінгу повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

"Цього року на реставрацію двох брам і фасаду церкви виділено з міського бюджету 1,5 млн грн. Виконуватиме роботи ТзОВ "Стела". Ця фірма уже зарекомендувала себе добре: працівники здійснювали реставрацію Вірменської дзвіниці", - зазначив Андрій Садовий, додавши, що жодної копійки з державного бюджету не надійшло на реставрацію пам’яток архітектури у Львові.

Окрім цього, у межах проекту "Відновлення спільної культурної спадщини" розпочалися роботи з реставрації дерев’яного вівтаря "Голгофа", над яким львівські та польські майстри працюватимуть два роки. Міністерство культури Польщі виділило 100 тис. злотих (250 тис. грн) цьогорічну реставрацію вівтаря.

Як зазначила начальник управління охорони історичної спадщини Лілія Онищенко, у ансамблі Вірменської церкви ще потребує реставрації чимало об’єктів. "Три подвір’я Вірменської церкви, зокрема, прохід з вул. Лесі Українки на вул. Вірменську (там під асфальтом є плити), пам’ятна колона, яку мали відремонтувати за кошти з державного бюджету цього року, але, певно, вона не буде цього року відремонтована: коштів з держбюджету не надходило", - зазначила Лілія Онищенко.

За словами директор ТзОВ "Стела" Михайла Гаврика, роботи вони планують закінчити ще цього року, хоч по договору цей об’єкт є перехідним на наступний рік. "Реставрація фасаду та брам умовно поділена на 2 частини: перший етап – підготовчі роботи з розчищення стін, фасадів, колон, другий етап – реставрація втрачених частин з каменю, штукатурки. У процесі дослідження штукатурки ми виявили, що вона в деяких місцях відстає від стіни. Над об’єктом працюватиме ціла команда фахівців", - зазначив ZAXID.NET Михайло Гаврик.

Як зазначив депутат Львівської міської ради, представник вірменської громади у Львові Вардкес Арзуманян, зруйновані місця каменю доліплять, де потрібно - зроблять окремі вставки каменю, після цього робитимуть тонування кольором, який вказаний у паспорті будівлі, також реконструюють мідні карнизи.

На запитання журналістів чи буде покарано фірму, що нанесла шкоду у 2007 році Вірменській дзвіниці та церкві, Андрій Садовий відповів: "Ми маємо великі надії на це, щоб був прецедент, щоб інші фірми знали, чого робити не слід. Суд має також визначити суму збитків, які має заплатити фірма".