У Львові відвідувачі Національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького винесли частину інсталяції данського художника, яка експонувалась на виставці сучасного мистецтва спілки художників Данії «Данське народне мистецтво». Ймовірно, відвідувачі переплутали її з рекламними брошурами. Зникнення експонатів виявили 25 вересня, а виставка тривала з 1 по 23 вересня. Про це ZAXID.NET розповів заступник директора Львівської національної галереї мистецтв ім. Б Возницького Ігор Лесь.
«Інсталяція складалася з 64 друкованих кольорових брошур на картоні і називалася «Книга-гра», які лежали прямо на підлозі і кожен міг їх погортати. Після закриття виставки ми помітили, що бракує 5 кольорових брошур по 25 сторінок. Ці екземпляри не мають художньої цінності, їх можна роздрукувати знову. Найімовірніше відвідувачі не зрозуміли, що це частина інсталяції і взяли книги на пам’ять», – розповів Ігор Лесь.
За словами Ігоря Леся, відповідальність за зникнення частини інсталяції несуть три доглядачі виставки. За попередніми підрахунками, друк нових брошур обійдеться у 140 євро, проте наразі художник не висував претензій до галереї.
Галерея вибачилась перед куратором виставки Орестом Андерсеном, поки що невідомо, чи вимагатиме він роздруку нових виставкових екземплярів інсталяції.
Зазначимо, що низка ЗМІ (першими про написали у IA ZIK) повідомили про зникнення 5-ти творів різних художників з виставки, де були 64 роботи митців Данії. Насправді йдеться про 5 з 64 копій експоната-брошури одного художника, які не мають художньої цінності. Загалом в експозиції виставили роботи 26 митців спілки.
Новина спричинила резонанс, адже у січні 2017 року у галереї мистецтв виявили пропажу 95-ти стародруків, які чорному ринку можуть коштувати десятки мільйонів доларів. Винних у розкраданні досі не встановили.