Львів’яни відзначили 110-ту річницю від дня народження провідника ОУН Степана Бандери. Віче відбулося біля пам’ятника Бандері на площі Кропивницького.
У заході взяли участь представники влади, громадськості, ветерани ОУН-УПА та АТО. До пам’ятника поклали квіти та помолилися за новітніх героїв.
«Бути відданим національній справі — це тоді, коли ми всі разом стаємо на захист найменшого українця. В кожному місті, в кожному селі. Ми є сильна нація, ми народжуємо героїв. Бандера народився тут, на Галичині. Він був великим патріотом, який любив Україну, він переживав за Україну. Ми повинні бути не лише патріотами нашого міста, а й патріотами нашої країни і служити нашій країні, бо вона найкраща», — зазначив під час вшанування пам’яті Бандери міський голова Львова Андрій Садовий, інформує прес-служба ЛМР.
фото Євгена Кравса для ZAXID.NET
Також під час урочистостей нагородили трьох переможців обласної премії імені Героя України Степана Бандери. У номінації «Громадська діяльність» відзначили заслуженого діяча мистецтв України Олеся Дяка; за«Науково-навчальну національну державотворчу діяльність» відзначили завідувача кафедри історії України Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Василя Ільницького; а за активну «Громадську діяльність» нагородили громадського діяча, журналіста Ярослава Сватка.
Нагадаємо, 2019 рік проголошено на Львівщині роком Степана Бандери. Також цього року день народження Степана Бандери вперше планували відзначати офіційно на загальноукраїнському рівні. Однак, крім анонсованого у Києві на 18:00 маршу, який традиційно організовує Національний Корпус, про інші заходи не повідомлялося.
Додамо, що у Запоріжжі день народження Бандери відзначили автопробігом. Місцеві волонтери та ветерани війни проїхалися центральним проспектом міста від бульвару Шевченка до залізничного вокзалу.
Степан Бандера народився 1 січня 1909 року у с. Старий Угринів на Івано-Франківщині. Один з ідеологів українського націоналістичного руху XX століття, голова Проводу ОУН, співавтор Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року. У 1942 - 1944 роках перебував у концтаборі Заксенгаузен. Його вбив радянський агент у Мюнхені 15 жовтня 1959 року.