У Львові відзначили 24-ту річницю підняття синьо-жовтого прапора

13:52, 3 квітня 2014

3 квітня з нагоди 24-ої річниці підняття українського прапора на ратуші Львівської міської ради підняли синьо-жовтий стяг. Вперше український прапор над містом було піднято 1990 року депутати першого демократичного кликання міськради на чолі з тодішнім мером Богданом Котиком.

У четвер, 3 квітня, перед підняттям прапора відбулося урочисте засідання Львівської міської ради, на яке прийшли депутати різних скликань, міський голова Львова (1991-1994) Василь Шпіцер, відомі львів’яни та учні львівських шкіл. Вони помолились за місто та Україну, після чого частина депутатів вирушила на Личаківське кладовище покласти квіти на могилу Богдана Котика.

«Це – прапор нашої боротьби. 24 роки тому були емоції, сльози, коли прапор піднявся над львівською ратушею. За ці роки ми дивились на наш прапор з великою надією, коли приймали Конституцію України, коли була Помаранчева революція. Але цього року він отримав більше наповнення, більший сенс. Цього року ним вкривали тіла загиблих… Це - наше життя, це - наш прапор», - сказав мер Львова Андрій Садовий.

Мер зазначив, що прапор повинен бути символом єднання і праці українців.

«Дуже важливо не дати ворогу нас роз’єднати. І важливо, аби прапор був символом нашої важкої праці. Ми маємо часто ілюзії, що хтось зовні нам допоможе. Наша країна може бути успішною тільки тоді, коли ми будемо самі робити її успішною», - сказав мер.

Василь Шпіцер в свою чергу зазначив, що над нашим прапором нависла велика загроза, оскільки «дрібний злодюжка обраний президентом України» робив усе, аби знищити країну.

«Ми дійшли до крайньої межі, але вийшла наша молодь… І зараз ми вже непереможні. Наш прапор вічно буде майоріти над ратушею у Львові», - сказав Василь Шпіцер.

Нагадаємо, у Львові щороку 3 квітня на ратуші піднімають прапор у пам'ять про події 1990 року.

У розпорядженні ZAXID.NET є відеозапис, наданий депутатами першого скликання Львівської міськради, про те, як піднімали прапор 1990 року.