В неділю, 11 листопада, у Львові відбулись урочистості з нагоди 25-річчя суспільно-культурного товариства «Любачівщина». Учасників заходу привітав мер Львова Андрій Садовий.
«Я сьогодні маю такий мак — це символ завершення Першої світової війни. В нас чомусь це не сильно святкують, бо так нас вчили в школі, щоб ми ці дні забували. На моє переконання, якщо би ми добре знали свою історію, ми би краще жили. В цьому році багато країн святкують 100-ліття своїх незалежностей, вони сьогодні є успішними країнами. Ми з вами ввійшли у рік 100-річчя ЗУНР. Це буде для нас прекрасна можливість краще пізнати свою історію, щоб не робити тих помилок, які були зроблені», – процитувала прес-служба Львівської міської ради Андрія Садового.
Відтак, міський голова Львова вручив диплом колективу, а також відзнаку 100-річчя ЗУНР члену ради товариства «Любачівщина», редактору газети «Наш край Любачівщина» Юрію Судину.
Також міський голова Львова анонсував виділення у наступному році 150 тис. грн на потреби товариства, а також висловив намір надати товариству більше і зручніше приміщення.
«Для мене важливо, щоб у наступному році в міському бюджеті ми заклали мінімум 150 тис. грн на фінансування товариства. Друга річ: мені відомо, що ви маєте невелике своє приміщення, а я би дуже хотів, щоб ви мали набагато більше. Ми розпочнемо над тим працювати», — додав мер Львова.
Заходи розпочались з виступу Богдана Парадовського на тему «Історія створення та основні напрямки діяльності СКТ «Любачівщина». Опісля Володимир Середа, голова Об’єднання товариств депортованих українців, зробив доповідь «Роль громадських організацій в утвердженні історичної правди про примусове переселення в 1944—1951 р». Виступили запрошені гості, засновники-ветерани товариства. Відбувся концерт колективів художньої самодіяльності.
Нагадаємо, Львівська міська рала фінансує проведення благоустрою на вул. Свєнціцького, де за спонсорські кошти буде встановлено пам’ятник депортованим українцям.
Довідка
Любачівщина — українська етнічна територія в складі Польщі, на якій здавна проживали українці. Історичним центром вважається місто Любачів. Сьогодні Любачівський повіт перебуває в складі Підкарпатського воєводства Польщі.
Протягом 1940-х років з Любачівщини було депортовано понад 43 тис. людей.
Суспільно-культурне товариство «Любачівщина» було засновано в лютому 1993 року. Воно входить до Об'єднання товариств депортованих українців «Закерзоння». Сьогодні налічує майже 1000 членів.