Нацполіція оприлюднила деталі розкритого шахрайства, за яким зловмисники намагалися привласнити чужу квартиру. До групи аферистів входили правоохоронець та його колишній колега, працівниця комунального підприємства ‒ загалом 7 осіб. Вони підробили документи на квартиру на підставну особу та планували її продати.
Ще у 2017 році зловмисники планували заволодіти квартирою, в якій був прописаний 60-річний чоловік. Він зник безвісти: зі слів його сусідів, він поїхав в Росію і там помер.
«Аби реалізувати свої плани, учасники злочинної групи підшукали особу, візуально схожу на зниклого власника квартири. На цю роль підійшов 58-річний уродженець Дніпропетровщини, наразі – без постійного місця проживання. Змовники організували виготовлення всіх необхідних документів на ім’я справжнього власника нерухомого майна, які він, начебто, втратив. Зокрема, за сприяння у виготовленні паспорта, змовники передали тисячу доларів США колишній співробітниці міграційної служби, яка раніше вже затримувалася працівниками поліції за хабарництво», ‒ розповіли деталі у Нацполіції України.
Далі квартиру планували приватизувати і продати. Ринкова вартість житла ‒ більше 500 тисяч гривень. Їхні дії викрила внутрішня безпека Нацполіції та прокуратура.
До злочинної змови причетні 39-річний колишній капітан міліції Львова, 32-річний теперішній правоохоронець, 67-річна колишня працівниця одного з комунальних підприємств Львова, ще одна жінка і троє чоловіків 50, 42 та 36-ти років, один з них в минулому судимий за шахрайські дії.
Розслідування велося за ч.2 ст.364 (Зловживання владою або службовим становищем) та ч.3 ст.15, ч.4 ст.190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
У фігурантів справи провели 8 обшуків. Під час них вилучили мобільні телефони, паспорти, копії паспортів й ідентифікаційних кодів, будинкові книги та технічні паспорти на об’єкти нерухомості, в тому числі без записів, з мокрими печатками. Також - витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, печатка нотаріуса, довідки про місце проживання та склад сім’ї, видані на різні імена, списки осіб з адресами проживання, договори та копії договорів купівлі-продажу нерухомості, копії ухвал судів, свідоцтва про поховання та смерть та інші документи, видані на імена сторонніх осіб.
фото Нацполіції
Усім аферистам оголошено підозру за ч.3 ст.15, ч.4 ст.190 (Шахрайство), ч.2 ст. 366 (Службове підроблення), ч.4 ст.358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів) Кримінального кодексу України. Їм мають обрати запобіжний захід, а також перевірити, чи не причетні вони до інших схожих злочинів.