Депутат Львівської міської ради Іван Лещишин звернувся до міського голови Львова Андрія Садового з вимогою демонтувати «комуністичну символіку неіснуючої держави – СРСР з будинків на площі Соборній, 5 та на вул. О. Степанівни, 2». Також він вимагає перевірити наявність таких символів на інших будівлях в місті.
Депутат зазначив на сесії Львівської міської ради 26 квітня: «Злочини комуністичного режиму в Україні стали безпосереднім наслідком втілення комуністичної ідеології та є частиною військових злочинів та злочинів проти людства, здійснених тоталітарними режимами ХХ століття, які не мають і не можуть мати терміну давності. Жертвами цих злочинів стали понад 20 мільйонів українців, яких заморили голодом, замордували у тюрмах та концентраційних таборах».
Поширення комуністичної символіки, наголошує депутат, суперечить чинній Конституції України.
Як інформував ZAXID.NET, депутати Львівської міської ради 26 квітня заборонили використовувати символіку СРСР, комуністичну та нацистську символіку на території міста Львова. «За» проголосувало 74 депутати.
В ухвалі зазначено, що йдеться про символіку «неіснуючої держави СРСР», комуністичної та нацистської символіки, яку не можна використовувати на масових заходах та вивішувати на установах. Автор ухвали, депутат Юрій Михальчишин наголосив, що «ми повинні прийняти вольове рішення і задекларувати європейські погляди».
Нагадаємо, у квітні 2011 року міські депутати прийняли ухвалу, якою заборонили використовувати під час відзначення Дня перемоги не тільки радянську, а й нацистську символіку. У документі зазначено, що у Львові заборонено використовувати символіку СРСР, нацизму та комуністичну символіку. Тоді ж Луцька міська рада заборонила використання радянської символікита прапорів на держустановах міста.
Додамо, минулого року Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України „Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років” (щодо порядку офіційного використання копій прапора перемоги). За це рішення проголосувало 260 з 375 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі. Даним законом передбачено, що “ Прапор Перемоги є символом перемоги радянського народу та його армії і флоту над фашистською Німеччиною в роки Великої Вітчизняної війни. Зовнішній вигляд копій Прапора Перемоги має відповідати вигляду штурмового прапору 150-го ордена Кутузова IIступеня Ідрицької стрілецької дивізії”.