У Львові виставлять квілт – символ скорботи за померлими від СНІДу

16:05, 10 травня 2011

15 травня, у Всесвітній день пам’яті людей, які померли від СНІДу, у центрі Львова відбудеться спільний молебень за померлих від СНІДу, а також місто доєднається до міжнародного руху «Імена», відтак представить квілт як символ скорботи.

Про це 10 травня на прес-конференції повідомив регіональний представник Всеукраїнської мережі ЛЖВ у Львівській області Дмитро Тигач.

«У цей пам’ятний день Михайлівська площа у Києві буде вкрита величезним квітом (меморіальним полотном), загальною площею близько 300 кв м, який створений з полотен із усіх куточків України. Цей квілт – символ скорботи та великої трагедії наслідків епідемії, що забрала життя майже 21 тис українців. У Львові також буде виставлено квілт», - повідомив Дмитро Тигач.

З його слів, щороку від СНІДу та супутніх хвороб помирає 8 українців. «На лікування одного хворого на ВІЛ в Україні державі потрібно витрачати лише 5 грн 13 коп. на день, але навіть цим не забезпечені хворі, зокрема в обласних СНІД-центрах (у Львівському також) немає препаратів для нових віл-інфікований. Сподіваємось, що принаймні ті люди, що зареєстровані і проходять АРВ-терапію матимуть потрібні ліки. Справа в тому, що В Україні людина не може самостійно придбати відповідні ліки. Забезпечення всіх ВІЛ-позитивних АРВ-терапією – обов’язок держави, закріплений законом України, який сьогодні не виконується», - зазначив Дмитро Тигач.

Як зазначила керівник проекту «Львів безпечний для світу», представник БФ "Салюс" Олена Ковальчук, також у центрі міста волонтери організації роздаватимуть інформаційні буклети (про ВІЛ-позитивних, про СНІД, про те, як можуть пари, де один є ВІЛ-позитивний, мати дітей), а також анонімне добровільне консультування та тестування охочих.

Директор БО «Тотал» Андрій Лещинський зазначив, що протягом двох місяців – травня і червня – у львівський нічних клубах (наразі зголосилися «Метро», «Амстердам», «Місто») пройдуть акції профілактики ВІЛ-СНІДу: щосуботи роздаватимуть інформаційні буклети, а також засоби захисту.

Нагадаємо, за роки епідемії на Львівщині від СНІДу померли 262 молоді людини.

Довiдка ZAXID.NET

Міжнародний рух «Імена» зародився у 1987 р. у США. Активіст Клів Джонс, аби виразити біль втрати та обурення бездіяльністю влади, зшив полотно (квілт) в пам'ять про друга, який помер від СНІДу. Сьогодні ця ініціатива розповсюдилася по всьому світу. Так виник міжнародний СІНД-меморіал «Квілт», що налічує 5683 секції пам’ятних полотен, на яких можна побачити 82 тис імен людей, які померли від СНІДу.