У Львові виставою «Пісні вітру» долучаться до порятунку наставника «курбасівців»

Прем'єра проекту з романсів — у суботу в центрі «Слово і голос»

28 жовтня 2016

Співачка Наталка Половинка, лауреатка премії імені Шевченка, заспіває народні пісні, покладені на класичну музику Лисенка, Бетховена, Богдани Фроляк. Це український романс, в основі якого одвічний образ Світла, що пронизує людину. Романсами збиратимуть кошти і на лікування художнього керівника театру ім. Леся Курбаса Володимира Кучинського.

Над цією виставою Наталка працювала 14 років. Її перша частина ― це проект «Квітка-невіста». А от «Пісні вітру», власне, друга.

«Якщо із глибин піднімається лілея, з дна, через каламуть води, потім через чисту воду, то романс – саме ця квітка, яка над водою. Розцвітає в українській культурі. Це те найвишуканіше, найделікатніше, найскромніше», ― описала проект співачка, художній керівник Центру «Слово і голос» Наталка Половинка.

Романс, певна Наталя, через світські образи оспівує Божу славу. Тож цей проект співачка називає автобіографічним монологом.

«Через романс людина виспівується про своє життя. І в цій «міській культурі» єднаються і ті люди, що співають, і ті, які слухають цей вислів. Я думаю, що коли відбудеться прем’єра, ми почнемо самі потрохи дізнаватися через цей проект як це?», ― уточнив директор Центру «Слово і голос» Назар Романюк.

На сцену вийде й оркестр «Lemberg». Частково цю виставу вже бачили у Вроцлаві, на театральному фестивалі у Франківську, а ще у нас, на «Древі». А додаткове дійство, що відбудеться в Львівські опері 3 листопада, наголошують, збиратиме кошти для лікування художнього керівника театру ім. Леся Курбаса.

«Запрошення є у нас, в театрі, в центрі «Слово і голос», на вул. Городоцькій, 38. А також можна буде прийти відразу в Оперу і, внісши внесок на лікування Володимира Кучинського, отримати запрошення», ― додала Наталка Половинка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Помер прикордонник, якого на Закарпатті збив контрабандист
Срібний ланцюг Буняка і ключі від міста
У Києві активісти вимагали відставки Арсена Авакова під його будинком
Домоуки
«Свої перші персні ми робили у татовій майстерні»
Збірна України зазнала принизливої поразки від збірної Словаччини
Львів оголосив тендер на електронний квиток для оплати проїзду у міському транспорті
Біла сомалізація України
У Львові група молодиків розтрощила салон гральних автоматів. Всіх затримали
РАГУlive. Випуск за 16 листопада