На вулиці Моринецькій, 14А у Львові знаходиться гаражно-ремонтне підприємство. Ще з 2008 року це приватна територія. До того там були військові склади та гаражі Військторгу. Коли територію продали, в ангарах і боксах залишили техніку, а це 18 одиниць – ЗІЛи, УАЗи, МАЗи і КамАЗи. Деякі з них стоять просто неба. У більшості вкрадені двигуни, інші машини розбирають на брухт. Втім, багато з них можна було б використати на запчастини для ремонту машин, які їдуть в АТО.
«Деякі із цих машин можна поставити на колеса. Скажімо, зробити пересувні лазні, або ремонтні комірчини для вояків... Деталі УАЗика можна використати при ремонті інших машин, які їдуть на фронт», – зізнався приватний підприємець Антон Воловенко.
На одній із приватних СТО зараз ремонтують, наприклад, УАЗик, який у Дебальцево буде за санітарну машину. Над цим авто майстри працювали місяць і вклали кілька тисяч гривень. «Нам треба було все тут замінити, ну майже все, але нам би спростило життя, якби не довелося всі ці деталі шукати по всій Львівській області», – розповів автомайстр Андрій Була.
Уся ця техніка, за інформацією підприємців, на чиїй території вона зберігається, арештована військовою прокураторою. У Військторзі це підтверджують і зізнаються, що арешт через борги. На початку ХХІ століття ця військова структура стала збитковою і перейшла на самоокупність.
Заступник директора Військторгу пан Сергій зазначив, що вони б раді позбутися цього майна, але Міноборони, до якого вони начебто належать, не поспішає цього робити: «Ми подали лист, щоб її списати, Мінооборони мовчить. Рішення має прийняти міністр. У техніки є первинна вартість, а за законами, на списання вона трошки коштує».
Передати волонтерам цю техніку також не реально – за законом. Є ще інша сторона медалі: у будь-який момент у гаражно-ремонтному підприємстві можуть виставити всі ці машини за межі своєї території. Тож без охорони й укриття вся ця гора автівок стане ще більшим непотребом, а згодом ласим шматком для шукачів брухту.