У Львові визначено переможців наукового конкурсу фонду CRDF

16:00, 22 квітня 2010

21 квітня у Львові, в межах Львівського інноваційного форуму, було визначено переможців конкурсу фонду цивільних досліджень і розвитку США (CRDF), що надає грантову підтримку на реалізацію наукових проектів. 5 з 7 проектів-переможців запропоновано львівськими науковцями.

Загалом на конкурс було подано 26 проектів, 14 з яких були львівськими. Усі подані проекти паралельно пройшли незалежну експертизу американських та українських експертів в результаті якої до фіналу було відібрано 14 найкращих, з них 9 було з міста Львів. Вчора, 21 квітня, на інвестиційному форумі експерти за результатами презентації проектів визначили 7 переможців, які отримали гранти.

"Я б охарактеризувала цей конкурс як надзвичайно вдалий. Презентовані проекти були такого високого рівня, що замість вибрати 6 переможців, як і було обумовлено, нашим експертам довелось обрати 7 проектів, 5 з них є львівськими", - зазначила представник американського фонду цивільних досліджень та розвитку (CRDF) в Україні Наталія Артюховська.

Серед львівських переможців – проект "Розробка програмно-апаратного комплексу для оцінки якості формних процесів і готової продукції у поліграфічному виробництві" Володимира Маїка з Української академії друкарства, "Розробка нової технології зниження вартості виробництва вітаміну В2 (рибофлавіну) Костянтина Дмитрука з Інституту біології клітини НАН України, "Нова технологія доставки генів у клітини бактерій за допомогою "розумних" нанорозмірних матеріалів" Євгена Філяка з Інституту біології клітини НАН України та представників НУ "Львівська політехніка", "Новий біоаналітичний набір для ферментативного аналізу L-лактату в клінічній діагностиці та індустрії напоїв" Олега Смутка з Інституту біології клітини НАН України та "Рекомбінатна аргіназа людини як новий протипухлинний препарат" Олега Стасика з Інституту біології клітини НАН України.

"Основна ідея нашого проекту – це розробка нових матеріалів для доставки нуклеїнових кислот в різні клітини: і клітини бактерій та дріжджів, що важливо для біотехнології, і клітини людини та тварини, що важливо в перспективі для генної терапії. Додавання нормального гену замість пошкодженого - це найбільш ефективний спосіб лікування спадкових та онкологічних захворювань", - зазначив один із співавторів проекту "Нова технологія доставки генів у клітини бактерій за допомогою "розумних" нанорозмірних матеріалів", завідувач відділу регуляції проліферації клітин

Інституту біології клітини НАН України Ростислав Стойка.

За словами організаторів, 7 проектів-переможців фінансуватимуть в межах 6-ти. Зокрема, чотири проекти з інституту біології в розмірі трьох. На кожен проект передбачено грант у сумі 24 тисячі доларів.

Нагадаємо, що 22 квітня у ТЦ "Опера Пасаж" почав роботу Львівський інноваційний форум у межах "Інноваційної весни" за підтримки Львівської міської ради. На Форумі представники львівських вишів репрезентуватимуть Центри передового досвіду (Excellence Centers). Цей форум – своєрідне об’єднання бізнесу, науки і влади.