У Львові визначили нове місце облаштування тимчасового пункту перевантаження сміття

Його облаштують на території заводу «Сільмаш» в промисловій зоні міста

12:32, 22 липня 2016

Тимчасовий пункт перевантаження твердих побутових відходів у Львові облаштують на території ПАТ «Завод «Сільмаш». Таке рішення прийняли сьогодні, 22 липня, під час засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, передає прес-служба міської ради.

ТОВ «Захід Ресурс Плюс» облаштує тимчасовий пункт перевантаження твердих побутових відходів на території ПАТ «Завод «Сільмаш» на Центральному проїзді м. Львова, уточнив начальник управління надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР Віктор Іваніцький.

Територія заводу розташована за 1 км від житлових будинків

«Всі потоки ТПВ, які утворюються на території міста Львова, повинні бути сконцентровані в одному напрямку з метою контролю. Тому компанія підібрала площадку у межах санітарної зони. А санітарна зона для таких об’єктів – 100 м від житлової забудови», ― зазначив керівник проекту «Чисте місто» Іван Олексієвець.

При облаштуванні пункту перевантаження сміття дотримані екологічні вимоги: він розташований за 1 км від житлових будинків, в промисловій зоні міста у закритому приміщенні з бетонною підлогою. Компанія орендує виробниче приміщення площею 6 тис. кв м з наступним розширенням до 10 тис. кв м.

На цій станції щоденно можна перевантажувати 600 тонн відходів. На сьогодні туди уже завезли розрівнював і прес. Зі серпня працюватиме прес, а впродовж місяця змонтують лінію. Також планують встановити мобільні вагові комплекси і дизбар’єр для того, щоб мити колеса машин, які перевозитимуть сміття.

«Ми розглядаємо спільно із «Гірхімпромом» питання стабілізації полігону саме тюками, які будуть спресовані і будуть викладатись у вигляді цегли, щоб можна було стримати дальші процеси. Вони спресовані, у них вже нема ні фільтрату, нічого шкідливого. Паралельно ми підібрали декілька сортувальних ліній, які будуть давати можливість зменшити кількість відходів, щоб можна було їх оптимізувати. Проведені переговори, щоб частину легкої фракції вивозити з міста на спалювання у цементні печі. Також ми почали готувати концепцію створення сміттєпереробного заводу, який би мінімізував відходи, щоб у кінцевому підсумку у межах міста залишалось порядка 20% відходів, які можна використати для рекультивації полігону», ― пояснив Іван Олексієвець.

Нагадаємо, перед тим тимчасовий пункт перевантаження сміття облаштували на вул. Городоцькій, 280. Однак місцевим мешканцям це не сподобалося і вони блокували сміттєвози, які приїжджали на територію.