У Львові визначили переможця третього етапу кубку України з дрон-рейсингу

11:44, 9 липня 2017

У суботу, 8 липня, у львівському трамвайному депо №1 (Lem Station) відбулися змагання спортивних швидкісних дронів. Учасники третього національного етапу Lviv Drone Racing Cup 2017 з'їхались на змагання з 5 міст України – Києва, Броварів, Харкова, Дніпра та Львова.

У змаганні взяли участь 9 пілотів, але під час тренувань через пошкодження дрону вибув один із учасників. Гонщики кажуть – для перегонів квадрокоптерів спеціально обирають незвичні місця – красиві, історичні, або навпаки екстремальні.

Перед змаганнями учасники пройшли обов'язкову процедуру кваліфікації, яка і визначила порядок їх виступу. Представниця Спортивної Ліги Rotor GP Ukraine, що виступила організатором змагань, Ксенія Павлюкова каже, що пілоти ще зранку мали можливість апробубувати трасу і оцінити її складність. Загалом, дистанція склала 140 м з перешкодами і віражами. Перегони тривали три етапи, в фіналі був визначений переможець. Ним став Владислав Бабушкін з Дніпра.

Олег Віннік з Дніпра бере участь у подібних змаганнях вже другий рік поспіль. Раніше був у Чернігові та Києві. Проте у замкненому приміщенні пілотує дрон вперше.

Учасник перегонів зі Львова, Роман Моногаров займався радіоелектронікою з дитинства. «Кожна деталь підбирається індивідуально. Часто коптери зазнають ушкоджень і для того, щоб їх відновити, потрібно знати механізм роботи», – говорить Роман. Каже, що для того, щоб підтримувати форму, необхідні регулярні тренування. Мінімум – один раз в тиждень.

Олександр Рязанцев із Харкова за професією інженер-електронік, дрон-рейсингом займається близько року. Тренується через день, знаходить площадки неподалік від дому або ж збирається разом з друзями і виїжджає за місто. «Свій дрон я виготовляв самостійно. Він складається з окремих запчастин. Раму, на якій зібраний дрон, я розробив самотужки», – каже Олександр. Зауважує, що цьогорічна траса має високий рівень складності. «Немає можливості для маневру, тому потрібно чітко дотримуватись траєкторії. Кожен політ може бути останнім», – говорить він.