Вкладники збанкрутілого «ДельтаБанку» хочуть повернути свої депозити. Для цього ще раніше вони об`єднались у загальноукраїнську спілку «Комітет кредиторів «ДельтаБанку». Тепер же вносять пропозиції до законопроекту, який саме зараз на опрацюванні у Верховній Раді. Якщо нардепи за нього проголосують, можливо, повернення грошей вдасться прискорити, переконані члени новоутвореної спілки.
«Коли його приймуть, у нас з`явиться надія на повернення наших грошей. Але ми не сидимо, ми організовуємо мітинги, щоправда, мітинги в нас дуже мирні, ми не палимо шин, в нас нема бійок, ми просто вимагаємо повернення своїх грошей, які ми всі заробили дуже важкою працею», – наголосила вкладниця «ДельтаБанку», львів`янка Галина Василівна.
У «Комітеті кредиторів «ДельтаБанку» – майже півмільйона обдурених вкладників з усіх відділень в Україні. Як розповіла координатор Комітету у Львові Алла Нижник, спочатку вони вимагали націоналізації банку-банкрута.
«Але нам було чітко сказано, що націоналізації бути не може, в країні немає коштів. Ми в Києві були дуже в багатьох органах, Кабінет Міністрів нас не прийняв ні разу», – зазначила Алла Нижник.
Зараз, за її словами, порятунком вкладників не переймається ні уряд, ні Нацбанк. Хоч в Україні і є закон, який гарантує повернення вкладів і до 200 тис. грн, і більше.
«За чинним законом вкладники «двісті плюс» є в четвертій черзі і активів «ДельтаБанку» нам би вистачило. Але в нашій країні немає чесного продажу активів. Його немає станом на сьогодні ні в одному банку. Ні одна людина, яка мала «двісті плюс», ні в одному банку не отримала коштів. Тобто зараз триває конкурс, все згідно із законодавством – і одним з реальних претендентів на купівлю частини активів банку є колишній акціонер нашого банку», – розповіла Алла Нижник.
Законопроект, на який так сподіваються потерпілі вкладники, зараз на слуханнях у профільному комітеті парламенту, повідомив народний депутат від «Самопомочі» Олег Лаврик. Однак цей документ у комітеті називають лише вершиною айсбергу.
«Тому що суть проблеми в регуляторі, в Національному банку, який протягом останніх 5 років, від того часу, як почалась фінансова криза, нічого не робив для того, щоб таких речей не допускати. Тому основне питання зараз – на регуляторному рівні, а 30 банків, які не можуть виконувати своїх зобов`язань перед вкладниками – це вже просто наслідки», – прокоментував Олег Лаврик.
Тим часом вкладники «ДельтаБанку» навіть погодились на реструктуризацію виплати їхніх депозитів. Але нині вони розуміють: повернути свої кошти зможуть тільки тоді, коли в Україні закони не лише прийматимуть, а й будуть їх виконувати.