У львівському гастро-барі «Молодо Зелено» влаштували благодійне Etno Fashion Show. Благодійники мали можливість придбати одяг іменитих дизайнерів, аби за зібрані кошти організатори дійства придбали апаратуру для нагляду за немовлятами в ОХМАТДИТі. Дійство влаштували спеціально на Старий Новий рік, із традиціями, колядками і віншуванням.
«Чоловік перевдягався в Маланку, дівчину перевдягали в Василя. Вони ходили від хати до хати, Маланка робила збитки. Це символ радості, щастя. Тому що куди Маланка зайде, там буде весілля! Куди Маланка зайде, там буде цілий рік весело!», – поділилася традицією учасниця гурту «Коралі» Галина Похилевич.
Допоки гості забавлялися, за лаштунками імениті дизайнери готувалися до етнопоказу. Бренд «DIVchA», скупивши вовну в Косові, створив кожухи-гуні та цікаві сумки у вигляді овечки. Так, кажуть, звеличили тварину, яка першою побачила новонародженого Христа.
«Такі сумки не тільки для того, щоб в них носити дівчачі різні цінності. А це ще й такий маленький антистрес. Коли ти їдеш в машині, можеш її вовну зачесати руками. Це розслабляє. А можна й погріти до неї руки», – розповіла дизайнерка творчої студії «DIVchA» Роксолана Миронович.
Серед актуального – інтерптретована українська вишивка, льон, шерсть. Від дизайнерів Катерини Кароль, Олесі Сахро, Сюзанни Словак, а ще від студії «Гойра» та бренду «Чичері».
«Колись наші предки закладали дівчинці добру долю намистом. Чим більше коралів, тим вона багатша. Монетки на шиї – на добробут, на щастя. Червоний колір намиста – для старших дівчаток. Ясніші тони підліткам давали. Якщо гуцули вдягали згарди, то це мало захищати від злого ока», – пояснила засновниця бренду «Чичері» Анастасія Василик.
Схоже дійство організатори влаштували восени у Торонто. Тоді задля порятунку української дівчинки, що мала легеневу гіпертензію, зібрали 2 тис. канадських доларів. І теперішнє шоу теж допоможе малюкам.
«У нас є скриньки, в які збираємо благодійні пожертви. А ще кошти з продажу квитків підуть на благодійність. Ми хочемо купити слідкуючу апаратуру для новонароджених дітей у лікарню інтенсивної терапії ОХМАТДИТ. Це обладнання коштує приблизно 90 тис. грн», – розповів співорганізатор дійства Андрій Баховський.
«Ми започатковуємо благодійні проекти Etno Fashion Show. Вони будуть кожного разу під великі святкування: під Паску, на Різдво», – підсумував співорганізатор дійства Петро Нестеренко-Ланько.
Заплановано, що покази проводитимуть і в інших країнах. Етнопокази чекають в Австралії та Польщі.