У Львові влаштували виставку чоловічого «ню»

Митці намагалися не переступити грані поміж еротикою і вульгарністю

17 серпня

У львівській галереї «Veles» виставили чоловіче «ню». Виставка під назвою «Virtus», що в перекладі з латини означає «сила, мужність».

Посеред галереї «розлігся» геть неприкритий красень. Його з чавуна у людський зріст вилив скульптор Володимир Семків. А поруч – ще одна скульптура про чоловіків: якщо придивитися на їхні геніталії, то виглядає, що оптимісту не дає злетіти песиміст. Так понад 20 авторів оспівали у скульптурі, живописі та батику красу чоловічого тіла.

«На одній з моїх робіт, де оголений чоловік сидить на дивані з букетом у руках ‒ це він готовий до любові. А на роботі, де вже двоє, чоловік та жінка, собі вилежуються – це натяк, що у них вже «все вийшло». І все наче було добре! Вони щасливі. А остання маленька робота ‒ це просто демонстрація чоловіком своєї «величі». Тому й називається «XL», ‒ провела екскурсію мисткиня Анна Атоян.

Цей чоловік-супермен під назвою «XL», до речі, що помістився в найменші рамки, виявився насправді найепатажнішим об’єктом для глядачів.

«На нього відвідувачі хотіли дивитися в окулярах. Потім виявилося, що і без окулярів «все» видно. А я взагалі хотіла повісити там поруч роботи лупу, щоб було краще видно», ‒ пожартувала Анна Атоян.

Митців, що працюють з чоловічим «ню», у Львові не так й багато, тому пошуки були нелегкими. Про тему їх попередили за півроку. А вони, зізналися, намагалися не переступити грані поміж еротикою і відвертою вульгарністю.

«В мене колись були замовлення з-за кордону серйозних колекціонерів на живопис. Очевидно, вони були нетрадиційної орієнтації. І от замовлення: «В стилі «ню» хочемо, але бажано не жіноче ‒ чоловічі фігури». Я ж сам не захоплююся тілом, коли я його зображаю. Навіть, якщо воно жіноче. Це тільки просто зображення», ‒ поділився спогадами художник Ігор Палій.

Серед авторів — Гай, Проців, Пікулицький. На митців чекало вільне творення, умов їм не ставили, щоб не підрізати крил.

«Ще з часів епохи античності був культ чоловічого тіла. Знаємо, що в Греції просто обожнювали красиві тіла. Їх зводили в ранг божественності. Чим ідеальніше, досконаліше тіло, тим, вважали греки, воно було найбільш наближене до богів», ‒ підсумувала власниця галереї «Veles» Галина Тринцолин.

Помилуватися чоловіками можна буде до 10 вересня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Львівська філармонія остаточно отримала національний статус
Пряма кулачна демократія
Угорці матимуть на Закарпатті власний телеканал
На Закарпатті склав мандат депутат районної ради, у якого знайшли угорський паспорт
Не схильний до діалогу
Суд наклав арешт на майно Володимира Омеляна
У НАБУ назвали фейком інформацію встановлення «жучків» у кабінеті Холодницького
З’явилося відео, як у Береговому українцям видають угорські паспорти під клятву та шампанське
Урочисте відкриття львівського 25 Book Forum перенесли спеціально для президента
Петро Порошенко запізнився на урочисте відкриття 25-го Book Forum у Львові на 50 хв.