У Львові уже зібрали понад тонну пластикових кришечок. За зібрані гроші волонтери закуповують протези для інвалідів війни. Для однієї штучної кінцівки, яка коштує від 6 тисяч євро, потрібно назбирати приблизно 750 тисяч кришечок.
Підтримала добру справу і журналістка Телеканалу новин 24 Оксана Лабойко. У редакції вона організувала збір пластику, адже навіть сміття може прислужитись людям.
«Я взяла пакет в мене на столі, написала на ньому «Збираю кришечки» і почала їх збирати в нашій редакції. Також розказала всім своїм сусідам, які приносять тепер до мене кришечки, сестра моя також це робить, мама моя збирає кришечки», – розповіла Оксана.
До акції долучились і ресторани. Наприклад, у спортивному пабі наскладали кілька сотень кришечок. Допомагають в цьому і відвідувачі.
«Відколи ми побачили інформацію про цю подію у соцмережах, вирішили собі теж поставити невеликий ящик. І кришечки, які в нас залишалися від безалкогольної води, інших продуктів, ми просто скидали в ящик, щоб потім кудись їх здати, пустити на добре діло. Наша коробка на видному місці і багато хто звертає увагу», – поділився співвласник пабу «Cantona» Андрій Марковець.
Скриньки для збору кришечок встановили у 20 громадських місцях в різних районах міста.
Пункти збору пластикових кришечок у Львові:
площа святого Юра 5/30 («Карітас»)
пр. Свободи, 14
площа Ринок, 1
вул. Горбачевського, 24
вул. Словацького, 18
вул. Федьковича, 34А
вул. Коліївщини, 1
вул. Володимира Великого,10
вул. Зелена,147
вул. Чигиринська, 27
вул. Князя Романа, 32
вул. Мулярська, 2А
вул. Стрийська, 57
районні адміністрації Львова
Найбільший пункт збору – у благодійному фонді «Карітас» біля церкви Юра. Тут вихованці майстерні сортують пластикові корки та відправляють їх на склад на вулиці Промисловій.
«Фонд уклав угоду з переробником «Бровари Вторма» – це найбільший переробник. Ми передаємо пластик у Бровари. Зі Львова кришечки зосереджуються тут, їх сортують діти за кольорами. Сортовані кришечки ми перевозимо на Промислову, де є склад», – пояснила координатор благодійного фонду «Овес» м. Львова Людмила Масняк.
Далі фірма-переробник перераховує гроші, за які й купують штучні кінцівки. Зараз двох військових готують, аби підібрати їм протези.
«Загалом, якщо заокруглити ми зібрали за два місяці 8 тонн кришечок. Щоб ви могли уявити, мішок цукру – це 10 кілограмів. Це пристойна кількість, яку ми зібрали. На сьогодні у грошах це десь 50 тисяч гривень», – пояснила керівник українського благодійного фонду «Овес» Тетяна Руденко.
Волонтери кажуть, збирати можна і набагато більше пластику. Якщо половина львів'ян здасть по одній кришечці, то за ці гроші можна буде купити один протез.