У Львові воякові провели унікальну операцію із 3D-імплантом

18:05, 26 травня 2016

У Львові польські лікарі провели першу в Україні унікальну операцію із 3D-імплантом. Титанову щелепу відтепер матиме вояк АТО Роман Гулик.

Роману 24 роки, він із Рудного. Два роки тому його мобілізували. Спочатку боронив Луганський аеропорт, потім село Кримське на Луганщині. Там і потрапив під обстріл.

«То було на саме 7 січня, 7:30 ранку. У всіх настрій був різдвяний, хоч це війна, але знали, що там вдома сім'я, Різдво. Так якось вийшло, що підійшла диверсійно-розвідувальна група  у кількості 15 чоловік. Я так тільки на мить обернув голову в ту сторону до них і відчув сильний удар, побачив кров на снігу. Бог допоміг, доповз якось до своїх», ― розповів Роман Гулик.

Говорити не міг, бо розтрощило щелепу. Тому написав на папері побратимам попередження про небезпеку. Завдяки цьому без втрат відбили атаку.

Відтоді Роман Гулик  лежав у лікарнях і конче потребував операції.

Завдяки співпраці лодзького і львівського медуніверситетів та Центру фармацевтичної опіки та інновацій в охороні здоров'я створили благодійний проект і поляки погодилися долучитися безкоштовно.

Розробники імпланта із Науково-технологічного парку у місті Пулава, компанії «Humanprototype». На основі комп'ютерної томографії пацієнта створили індивідуальну модель, а потім на 3D принтері виготовили титановий імплант.

«На базі комп'ютерної томографії ми можемо проводити різні операції. Так як з проектуванням частини для машини. Найкраще в цьому імпланті є те, що він абсолютно повторює криву поверхню кісток конкретної людини», ― повідомив розробник імпланта Андрій Ляпко.

«Цей проект народжувався у співпраці із хірургом, бо він каже, чого вимагає від імпланта, а ми уже забезпечуємо технічний бік і виготовляємо. Разом можемо повернути людині вигляд, який був до травми», ― додав керівник компанії «Humanprototype» Лєшек Олбжимек.

Операцію провів у львівському госпіталі прикордонної служби польський хірург професор медичного університету у Лодзі Марцін Козакевіч.

«Ми одним індивідуальним імплантом з'єднали дві частини щелепи, щоб потім можна було забезпечити стоматологічну реабілітацію пацієнта. Імплант такого типу у Лодзі вже застосовується упродовж 10 років», ― повідомив Марцін Козакевіч.

Операція тривала кілька годин і згодом медики підтвердили, що вона минула успішно.