11 липня у Львівському державному університеті фізичної культури вручили сертифікати Літньої школи ЛДУФК 12 викладачам спортивних навчальних закладів Донецька, Севастополя, Харкова. Вперше пройшла сертифікатна програма з професійного стажування українською мовою, яка тривала з 6 до 11 липня. Програма організована як відгук на лист міністра освіти та науки України проф. Івана Вакарчука щодо поширення і масового використання української мови у вишах. Про це 11 липня повідомив проректор з виховної роботи ЛДУФК, голова оргкомітету Літньої школи ЛДУФК Ярослав Тимчак.
"Програма покликана не лише поліпшити ситуацію із мовним питанням, а й посприяти якісному взаєморозумінню між освітянами Львова і Донецька, Львова і Харкова, Львова і Севастополя, для налагодження не лише професійних, а й дружніх зв’язків. У багатьох країнах Європи існує практика проведення літнього навчання. Літня школа в ЛДУФК організована вперше", - зазначив у вступному слові Ярослав Тимчак.
"Графік Літньої школи був насичений. Ми хотіли показати середовище, в якому ми працюємо: середовище університету, середовище Львова, середовище Галичини. Ми хотіли щоб ви побачили не тільки навчання, а визначні пам’ятки Львова", - зазначив проректор з навчальної роботи ЛДУФК Федір Музика.
Як зазначила учасник Літньої школи Марина Борисюк, викладачі не сподівалися зустріти такий теплий прийом. "Ми фахівці в одній галузі, в галузі спорту, у нас одні проблеми, і ми їх повинні вирішувати разом. Якщо буде можливість, ми запросимо вас до себе, і Донецьк, і в Севастополь, і в Харків", - запевнила вона.
За словами учасників, лекції були "галузеві", зокрема, "Українська спортивна термінологія", також "Біохімія", "Проблеми соціології", "Історія української соборності". Окрім лекцій та практичних занять учасники Літньої школи щодня мали екскурсії містом.
Як розповів ZAXID.NET екскурсовод Літньої школи зі спортивних споруд Львова Роман Цюняк, екскурсії починаються після занять. "Учора оглядали львівський велотрек. Це один з двох закритих велотреків України, але львівський унікальний своїм покриттям, яке зроблено з сибірської модрини", - розповів Роман Цюняк.