28-30 червня у Львові вперше відбудеться Lviv Urban Forum. Ця міжнародна подія присвячена темі відновлення, трансформації і розвитку українських міст та сіл. На ньому зберуться світові фахівці з архітектури, урбаністики, планування, а також мери, головні архітектори українських громад, урядовці, студенти, науковці та інші зацікавлені.
За інформацією організаторів, під час форуму учасники розмовлятимуть на тему визначення цінностей для подальшого розвитку українських громад, а також світові та українські архітектори обговорюватимуть інновації, новітні технології та сталий розвиток в архітектурі. Спікерами будуть понад 30 українських і світових архітекторів та міських планувальників, зокрема: японський архітектор Сігеру Бан, провідний світовий містопланувальник родом з Нідерландів Кіс Крістіансе, архітектор, автор проекту Центру Шептицького УКУ у Львові Стефан Беніш, наукова працівниця Інституту мистецтва і дизайну Віденського технологічного університету, дослідниця місць пам’яті Інге Манка, головний архітектор Львова у 2015-2019 роках Юліан Чаплінський, засновник Харківської школи архітектури Олег Дроздов та інші.
Будуть розглядатися такі ключові питання:
- Які стратегії розвитку обрати громадам, що втратили свій найцінніший ресурс – людей?
- Як зробити простір комфортним, інклюзивним і безпечним для життя – таким, щоб мешканці захотіли повернутися і реалізувати себе у своїй громаді?
- Як оптимізувати бюджет і ресурси, щоб створювати недорогі, але ефективні рішення?
- Як інтегрувати українське законодавство в сфері містобудування з європейським?
- Як в громадському просторі зберегти пам’ять про події і людей, які творять нашу історію сьогодні і як творити якісні ландшафти для життя?
«Ми маємо вибудовувати наші міста і села за принципами людиноцентричності, поваги до природи і сталого розвитку. Цей форум має на меті закласти цінності, які стануть орієнтирами для формування нових підходів розвитку наших громад», – зазначив програмний директор Lviv Urban Forum, головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.
Окрім лекцій, в програмі заплановані воркшопи і ярмарок можливостей для громад, модерований нетворкінг для учасників. Усі зацікавлені можуть залишити заявку, попередня реєстрація за посиланням.