У Львові вперше виставили оригінали Романа Сельського на тему Криму з приватних колекцій

3 серпня

У львівській галереї «ICONART» відкрили виставку класика «Роман Сельський. Крим» у межах проекту «Великі майстри». Експозиція триватиме до 26 серпня.

Класик Роман Сельський починав із львівської школи малярства, а далі відточував свою майстерність в імпресіонізмі та абстракції у Кракові і Парижі.

А презентовані на виставці роботи автор створив на піку творчого піднесення. Крим він малював регулярно, бо часто там відпочивав. Сельський почав туди їздити ще із середини 50-х років і відкрив принади півострова для львівської богеми, а заразом для свого глядача.

«Ми в цих картинах бачимо багато легкості буття, ми не бачимо в них якісь бурі, як Айвазовський малював Чорне море, це була трагедія, буря, змагання з природою. Тоді як Сельський малював свою природу легкою, відкритою для людей, красивою і ніжною», ‒ розповідає куратор виставки Остап Лозинський.

Усі ці твори вкрай рідко, а деякі взагалі вперше показують публіці, бо усі вони із приватних колекцій. Куратори оглянули багато таких збірок і обрали найцікавіші роботи про Крим.

«Цією виставкою ми хочемо нагадати львів'янам, що Крим ‒ наш, український, але підкреслюємо, що Крим таки є Кримом Сельського», ‒ додає Остап Лозинський.

Виставку відкрили у межах проекту «Великі майстри», у якому знайомлять глядача з маловідомими творами відомих авторів з приватних колекцій.

«У березні цього року у галереї «ICONART» стартував проект «Великі майстри». І перша виставка була присвячена Олексі Новаківському, зокрема його графіці. І наступною акцією був «Олекса Новаківський ‒ повернення» ‒ лише три роботи, які повернулися в Україну з-за кордону. Наступну таку виставку у проекті «Великі майстри» ми запрезентуємо восени», ‒ розказала арт-менеджерка галереї Вікторія Ваславська-Панас.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Омелян анонсував авіарейси з Києва до Ужгорода і з Харкова до Львова
Мій Шевченко
Головні новини Львова за 13 листопада
41-річна львів'янка вимагає у трьох акушерок виплатити 1 млн гривень за неправильний діагноз
УПЦ МП розірвала зв’язок з Константинополем і відмовилася змінити свою назву
РАГУlive. Випуск за 13 листопада
В Україні видали першу ліцензію на виробництво продуктів з марихуани
Міністр інфраструктури заявив про плани будівництва аеропорта у Мукачеві
Президентський рейтинг Тимошенко вдвічі перевищив рейтинг Порошенка
Заарештований за сутенерство лідер «Авто Євро Сили» таємно організовує протести під ЛОДА