10-18 вересня у Львові триватиме «Тиждень фехтування», спрямований на популяризацію цього виду спорту. Організатори тижня обіцяють ознайомити львів’ян із фехтуванням і запросити їх приводити дітей на заняття до львівських спортивних шкіл.
До організації «Тижня фехтування у Львові» долучились Федерація фехтування Львівщини спільно з Національною федерацією фехтування України, НОК у Львівській області, Львівська міська рада.
Президент федерації фехтування Львівської області Василь Бусол розповів, що зараз спостерігається тенденція до зменшення кількості дітей, які займаються у дитячо-юнацьких спортивних школах, відтак захід буде спрямований на популяризацію фехтування. Він зазначив, що на Львівщині фехтування викладають лише у Львові, зокрема у шести ДЮСШ. Також у Львівському університеті фізичної культури є кафедра фехтування.
«Наші фехтувальники мають значні досягнення, і не лише на всеукраїнському, але й на міжнародному рівні. Проте тренери і директори шкіл незадоволені, що так мало йде поповнення до шкіл», – зазначив Василь Бусол.
Водночас директор ДЮСШ № 2 Ольга Винницька наголосила, що «Тиждень фехтування у Львові» розпочнеться масовим заходом у Львові на площі Ринок.
«Ми плануємо провести його у третій декаді серпня, ще точної дати не визначили. Близько 60 фехтувальників в амуніції проведуть показові бої перед міською радою… Ми хочемо познайомити львів’ян із цим видом спорту. Адже, як правило, батьки ведуть дітей записуватись у секції», – сказала Ольга Винницька.
Також, з її слів, у межах тижня, з 12 до 14 вересня у Львові проходитимуть майстер-класи «Фехтування у школі»: у школах, які розташовані неподалік ДЮСШ, львівські спортсмени проведуть уроки фехтування. Також з 12 до 16 вересня у районах міста пройдуть показові виступи з фехтування за участю 30-49 спортсменів. Наприклад, на Сихові вони проходитимуть біля кінотеатру ім. Довженка.
Завершиться тиждень традиційним, уже XV Всеукраїнським турніром «Галицька осінь» пам’яті В.Козицького на базі СКА (вул. Ген. Грпекова,1). На участь у заходах запрошено президента НФФУ Сергія Міщенка, олімпійського чемпіона 1964 року з фехтування Григорія Крісса, відомих українських тренерів з фехтування.
Міська влада Львова виділяє на підтримку тижня 3 тис. грн.
Як зазначила Ольга Винницька, ДЮСШ готові приймати на тренування дітей з 10 років. Водночас Львівська федерація просить державну владу переглянути нормативи щодо мінімального віку прийняття дітей на гуртки фехтування хоча б з 10 років. Натомість, кажуть у федерації, у світі дітей приймають на фехтування навіть з трирічного віку.
Щодо тренувальної бази, запевняє Василь Бусол, на базі Львівського університету фізкультури вона є, однак приміщення потребують ремонту.
«До Євро-2912 їх обіцяли відремонтувати, але потім не внесли перелік фінансування», – пояснив він.
На сьогодні за офіційними даними Федерації фехтування Львівщини, фехтуванням займається 500 дітей. Також на базі ДЮСШ №2 є група, де тренується 4 неповносправних дітей. Також люди з особливими потребами можуть займатися фехтуванням при обласному центрі інвалідного спорту.