У Львові впровадять канадсько-український проект місцевого економічного розвитку

18:10, 7 квітня 2011

Львів – одне із дванадцяти міст України, які візьмуть участь у канадсько-українського проекту «Місцевий економічний розвиток міст України». Загалом у межах проекту у шістьох містах Львівщини та шістьох містах Дніпропетровщини буде запроваджено стратегічне планування економічного розвитку, впровадження системи муніципальної статистики. Можлива також співпраця задля входження Львова і Дніпропетровська до глобальної системи моніторингу – Global city indicate system, де зараз працює 200 відомих міст світу.

У Львові 7 квітня відбулося перше засідання Дорадчого комітету з економічного розвитку Львова у межах канадсько-українського проекту «Місцевий економічний розвиток міст України».

До Дорадчого комітету увійшли представники департаменту економічної політики Львівської міської ради, профільної депутатської комісії, представники Інституту міста, Ради конкурентоспроможності Львова, ЄВА у Західному регіону. Проект МРЕМ в Україні впроваджує Федерація канадських муніципалітетів.

Як повідомив ZAXID.NET експерт проекту Олександр Кучеренко, метою співпраці, а вона реалізовуватиметься зокрема із Асоціацією міст України, шістьма містами Львівщини та шістьма містами Дніпропетровщини, є запровадження у містах стратегічного планування економічного розвитку, впровадження системи муніципальної статистики, що дасть можливість аналізувати і порівнювати успішність розвитку, реалізація демонстраційних проектів у стратегічних напрямах. Українські міста перейматимуть досвід з стратегічного планування у міст-партнерів Канади. Також передбачений цілий комплекс освітніх заходів.

Співпраця із Львовом може мати свої особливості, адже місто вже має Стратегією підвищення конкурентоздатності до 2015 року, яку розробляла міжнародна консалтингова компанія Monitor Group. Члени Дорадчого комітету наголосили на важливості прийнятої Стратегії. О.Кучеренко зазначив, що завдяки проекту можна посилити практичну складову цієї Стратегії, і до ключових конкурентоздатних кластерів туризму та бізнес-послуг додати ще один. За його словами, це могла б бути сфера трансформації наукових розробок в економіку, для чого у Львові є великий потенціал.

Також Львову пропонується на рівні з іншими чотирма пілотними містами взяти участь у розробці системи муніципальної статистики, випрацювати показники, які дозволять якісно аналізувати динаміку розвитку місцевої економіки. Можлива також співпраця задля входження Львова і Дніпропетровська, перших двох міст на пострадянському просторі, до глобальної системи такого моніторингу – Global city indicate system, в якій зараз працює 200 великих, знаних міст світу. Участь у такій системі дозволяє не лише якісніше здійснювати планування економічного розвитку у місті, але й позитивно впливає на міжнародний інвестиційний імідж.