27 листопада у Львові, неподалік Янівського цвинтаря, на Кортумовій горі відбулося вшанування пам’яті 28-ми членів ОУН, яких розcтріляли нацисти у листопаді 1942 року. Участь у вшануванні взяли заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів, директор КП музею «Тюрма на Лонцького» Тарас Чолій, голова львівського братства ОУН-УПА Олесь Гуменюк, представники пласту, МО «Граніт», ЛМО «Спілка української молоді в Україні», ОУМ "Спадщина", молодіжна референтура КУНу – загалом близько 60 осіб.
На могилі українських націоналістів відправили панахиду, запалили свічки та поклали вінок з калиною прикрашений стрічками: жовто-синьою та червоно-чорною. Саме місце поховання, попри снігопад, організатори прибрали від листя та снігу.
Саме поховання містить таку інформацію: "На цьому місці 25.ХІ.1942 р. розстріляні фашистськими окупантами та поховані 28 членів Організації Українських Націоналістів", "Борітеся - поборете", "Серед них Андрій Пясецький міністер лісництва державного правління України під проводом Ярослава Стецька".
"Важливою ця подія є в контексті перекручування фактів та викривленого висвітлення визвольної боротьби, зокрема, цей факт спростовує побрехеньки про підпорядкування ОУН гітлерівцями", - зазначив один з організаторів Тарас Мисько.
У своєму виступі Василь Косів та Олесь Гуменюк, наголосили, що свою історію треба пам’ятати.
Як розповів ZAXID.NET Тарас Чолій, Андрій Пясецький свого часу займався лісом при Андрею Шептицькому, навчався у "Львівській політехніці", він був пластуном, потім в ОУН. "Під час ув’язнення у тюрмі на Лонцького П’ясецький перехворів тифом. Видужав. А потім добровільно допомагав хворим на тиф. У той час було таке, що на вбивство німецького офіцера убивали декількох українських ув’язнених. Так і сталося із цими 28 членами ОУН., серед яких був і Андрій П’ясецький", - розповів він.