У ніч з 3 на 4 липня 1941 року нацисти арештували та знищили у Львові півсотні людей. Їх усіх зігнали серед ночі на Вулецькі пагорби, нині це Студентський парк. Сьогодні у Львові вшанували пам'ять загиблих.
Усе це сталось під час німецької окупації Львова. Цього літа відтоді минуло вже 78 років. Та трагедія Вулецьких пагорбів стала символом примирення українського і польського народів. Головними жертвами тогочасного нацистського режиму стала львівська інтелігенція: науковці, професори з родинами, більшість з яких були поляками.
«Те, що відбувалося на Вулецьких пагорбах, то є величезна трагедія, яка єднає два народи: польський та український. Колись тут була Польща, зараз ‒ Україна. То був великий злочин, здійснений з львівською інтелігенцію через німців», ‒ певна співавторка історичного путівника про події на Вулецьких пагорбах Каміла Ясінська.
На місці масових розстрілів 2011 року встановили пам’ятник усім загиблим. Це прямокутна арка, зведена з кам’яних брил із зображенням чисел. Тут їх 10, як і Божих Заповідей. Та, як відомо, саме п'ята заповідь ‒ не вбий. То ж ця частина пам'ятника символічно зміщена.
«Сумнівались будувати чи ні. Перевірили всіх тих, хто тут був розстріляний. Ніяких тут націоналістів не було. Це були патріоти. Це були в першу чергу вчені. Вчені багатьох вишів міста Львова. Причому, це були видатні світові вчені», ‒ сказав ректор «Львівської політехніки» і один з ініціаторів будівництва пам’ятника Юрій Бобало.
Нагадаємо, у вересні 2017 року невідомі осквернили пам'ятник розстріляним професорам. Його облили червоною фарбою. Після інциденту меморіал з ініціативи «Львівської політехніки» взяли під охорону.