32 роки після Чорнобильської трагедії. Саме 26 квітня о 01:24 вночі вибухнув четвертий енергоблок на Чорнобильській атомній електростанції. У повітря тоді потрапила небачена кількість радіоактивних речовин. Чорнобильську трагедію визнали найстрашнішою техногенною катастрофою за часів існування людства.
Саме українські ліквідатори пожежники та військові фактично з голими руками кинулися в бій зі смертельним опроміненням.
«У нас в селі було троє ліквідаторів, то я один лишився. Всі повмирали. Тепер недавно знов чоловік помер. Я мав дві операції після того – на шлунок і простату», – розповідає один із ліквідаторів вибуху на Чорнобильській АЕС Ярослав Мусійовський.
На Львівщині мешкає близько 4 тисяч ліквідаторів. Частина з них сьогодні зустрілись на площі біля пам’ятного знаку «Героям і жертвам Чорнобиля», що на вул. Морозній у Львові.
«Я був на наступний день після вибуху 27, 28, 29 квітня. Я через ті дні отримав інвалідність. Щитовидка в мене скрутилась повністю», – розповів у коментарі ще один ліквідатор аварії на ЧАЕС Михайло Баландюк.
Майже всі ліквідатори перебувають у медичних закладах області на диспансерному обліку. І з кожним роком цих людей стає все менше через слід, який залишила у їхньому здоров'ї Чорнобильська трагедія.