У Львові вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні

13:59, 8 травня 2018

У вівторок, 8 травня, в Україні відзначають День пам’яті та примирення. У Львові поклали квіти до пам'ятних місць загиблим під час Другої світової війни.

На території Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного у вівторок, 8 травня, о 8 ранку – тиша та кілька сотень курсантів. Слухають коротку молитву, а згодом – покладають лампадки до хреста.

«Наші курсанти після випуску йдуть у війська. Вони будуть безпосередньо стикатися з такими речами, які пов'язані з війною, з військом, з усвідомленням важливості ролі війська. Ми не маємо права відмовлятися від усіх поколінь тих наших попередників», – каже викладач кафедри морально-психологічного забезпечення Тарас Гривул.

Для них це не лише данина військовій справі, а й пам'ять про рідних людей.

«Мої прадідусі, це вшанування їхньої пам’яті. Павло Іванович був на фронті, підвозив снаряди на тягачі. Також возив артилерію. Саме тому я й поступив на артилерію. Другий прадідусь був військовим інженером», – розповів курсант Олег Лозовий.

«Особисто для мене цей день дуже важливий, так як у мене прадід і дід мій були на війні. І я теж – так склалось. Якась доля, напевне, чи що», – додає курсант та учасник бойових дій Олексій Барчишен.

Також львів’яни віддали шану загиблим і на території колишнього концтабору «Шталаг 328» на вул. Грабовського, 11. У цій німецькій катівні під час Другої світової війни загинули близько 140 тисяч військовополонених.

Покласти квіти до пам'ятного хреста на місці концтабору «Шталаг 328» вранці прийшов також міський голова Львова Андрій Садовий із сином.

Об 11:00 лампадки жертвам «Шталаг 328» запалили офіційні делегації міста та області.

«Сьогодні ми тут, бо згадуємо невинних жертв, жертв системи тоталітаризму, які боролися за вільну Україну. І в цьому контексті, життя кожної людини для міста, для країни, є найціннішим. Сьогодні ми живемо в час, коли на тілі нашої країни є рана — величезна рана від того, що російські війська окупували частину території України. Але ми віримо в перемогу, ми зробимо все для нашої перемоги. Вічна пам’ять кожному, хто віддав життя за вільну Україну. Слава Україні!», — сказав заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Вшанувати пам'ять загиблих в'язнів концтабору «Шталаг 328» прийшло також чимало містян.

Усі фото прес-служби ЛМР

«Бо я – дитина, як то кажуть, війни. Виріс у тих обставинах», – пояснив учасник акції пан Данило.

А ось пан Микола пережив Другу світову війну. Прийшов віддати честь своїм побратимам.

«Через всю війну я стільки похоронив своїх товаришів! Але бачите, проливав кров. Два рази поранений, контужений. І от, слава Богу, дожив. 94-ий рік живу», – розповідає ветеран Другої світової війни Микола Чижкун.

8 травня 1945 року нацистська Німеччина капітулювала. В Україні ця дата вже третій рік є Днем пам’яті і примирення.