У Львові у суботу, 22 листопада, відбулися заходи із вшанування пам’яті жертв голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років в Україні. Громадські активісти та керівництво області запалили свічки в пам'ять про жертв трагедії.
Спочатку керівники області, представники дипломатичних установ та громадські активісти поклали пшеничні колоски до пам’ятного знаку жертвам голодомору та політичних репресій.
Згодом біля пам’ятника Тарасу Шевченку представники різних конфесій відслужили панахиду за померлими від голоду. Вшанувати загиблих прийшло багато львів’ян, яким роздавали пшеничні колоски перев’язані чорною стрічкою. Як зазначили організатори, таким чином вони хотіли нагадати людям, що навіть така мала допомога колись могла врятувати життя.
Рівно о 16:00 розпочалась всеукраїнська хвилина мовчання, після якої на площі запалили лампадки.
День пам’яті жертв голодомору в Україні традиційно відзначають наприкінці листопада. Історики зазначають, що під час голодомору 1932-1933 років в Україні від голоду померло близько 4 млн осіб. Найбільше українців загинуло у сучасних Харківській, Київській, Полтавській, Сумській, Черкаській, Дніпропетровській, Житомирській, Вінницькій, Чернігівській, Одеській областях та в Молдові, яка тоді була у складі УРСР. У резолюції Європарламенту від 2008 року Голодомор названо "жахливим злочином проти народу України та людяності". Документ також містить посилання на Конвенцію ООН про геноцид.
Зазначимо, що сьогодні пам'ять жертв голодомору вшановують не тільки в Україні, а й у 32 країнах, де проживає українська діаспора.