У Львові встановили квітковий годинник площею 16 квадратних метрів

15:10, 27 серпня 2010

У Львові поблизу площі Митної облаштували квітковий годинник. Схожий стояв тут років 50-60 тому. Вартість нового годинника - 178 тис. грн. Площа клумби-годинника 16 кв м. На годиннику висаджено близько 600 кущів хризантем: білих, жовтих, бордових та малинових.

Як зазначив міський голова Львова Андрій Садовий, з міського бюджету на його встановлення виділено 98 тис. грн. До влаштування в місті квіткового годинника. Окрім міста, долучилися меценати. Всього вдалося зібрати 80 тис. спонсорських коштів, зокрема, компанія "Київстар" виділила 40 тис. грн, Львівський склодзеркальний завод - 20 тис. грн.

Над годинником працювали впродовж липня-серпня. "Годинник є дуже схожим на той, який був у радянські часи. Відтворювали його за архівними документами", - зазначила голова Галицької районної адміністрації Ірина Маруняк.

Над годинниковим механізмом працював львівський годинникар, доцент кафедри фізики Львівського національного аграрного університету Олексій Бурнаєв. За його словами, механізм годинника має вагу 310 кг, електронний блок захищений, навіть квіти, які на циферблаті, будуть підливати не водою, а спецрозчином. Годинник працюватиме і взимку: його квіткову частину закриватиме спеціальний банер.

Над квітковим дизайном працювала компанія "Плантпол-України". Директор цієї компанії Ержіка Мартинів ZAXID.NET зазначила, що компанія працюватиме постійно над квітковим дизайном годинника, щоби він не "приївся". Відтак за її словами, квіткова композиція буде мати інший дизайн уже весною.

Довiдка ZAXID.NET

Під час встановлення 2004 року на Мукачівському замку Паланок вежового годинника з курантами у підвалах знайдено кілька циферблатів різних розмірів та гігантські стрілки, вищі за ріст людини та вагою 50 кілограмів. І лише зараз, через п’ять років після завершення робіт львівським годинникарем, доцентом кафедри фізики Львівського національного аграрного університету Олексієм Бурнаєвим, виявлено їх походження – це оригінальні стрілки колишнього львівського квіткового годинника з площі Митної.

Підтвердженням цього є архівні фото, надані завідуючим музею університету Токарським Ю.М., і натурні геометричні обміри. Стан знайдених стрілок відмінний, слідів корозії практично немає, хоч завтра їх можна повернути на місце.

Однією із версій, чому до Мукачева потрапило багато різних циферблатів та стрілок без механізмів – є зйомки 1988 року фільму "В’язень замку Іф" (СРСР-Франція), коли знімальна група зібрала все, що змогла, для облаштування декорацій. Проте жоден із привезених циферблатів не підійшов за розміром, і їх покинули у підвалах, а на замку встановили бляшані кола з намальованими стрілками. Таким, з завмерлим на 11-50 часом, замок і запам’ятався багатьом поколінням відвідувачів.