В Україні набув чинності закон про реабілітацію. Відтепер за державний кошт протезуватимуть учасників антитерористичної операції, які постраждали під час бойових дій.
Серед перших пацієнтів, котрих реабілітовують, 36-річний мобілізований солдат Володимир. Чоловік робить свої перші кроки з ногою-протезом, який спеціально для нього виготовили на Львівському протезному заводі. Відтак за кожним рухом пацієнта стежить фахівець.
«Ми знімаємо гіпсовий негатив. Потім виготовляємо гіпсовий позитив, ідентичний розмірам культі. Все дуже індивідувально,» – пояснив технік-протезист Юрій Яськів.
На цей час в Україні таких пацієнтів-військовослужбовців, які потребують протезування внаслідок участі в АТО на сході, є 14.
Додамо, що львівські фахівці навчились виготовляти сучасні протези у німецьких колег. Вартість такого виробу від 20 до 80 тис. грн.
«Комплектація протеза, основні вузли – світової німецької фірми «Отобо», однієї з найкращих. Ця категорія людей, військовослужбовці, потребує високофункціональних протезів, ми будемо ставити на всі протези німецьку комплектацію», – розказав директор Львівського протезного заводу Сергій Суязов.
На Львівському протезному заводі є й стаціонар для пацієнтів, де навчають користуватися протезом. Обслуговування протезів для учасників АТО також безкоштовне.
Нагадаємо, у вівторок, 22 липня, Верховна Рада України з подачі депутата В. Сушкевича прийняла зміни до Закону «Про реабілітацію інвалідів України», де забезпечила безкоштовне лікування, реабілітацію та протезування учасників антитерористичної операції.