У Львові вулиці Київську та Котляревського ремонтуватимуть до листопада

16:45, 22 серпня 2016

Від червня у Львові ремонтують вулиці вздовж трамвайних колій – Котляревського, Нечуя-Левицького, Київську та Русових. Працюють з мережами та поступово прокладають трамвайну колію. Обіцяють, відремонтовані вулиці служитимуть львів'янам довго, адже їх замостять бруківкою. А от рейки для електротранспорту привезуть з Австрії, адже місто відмовилось від російських, які встановлювали раніше.

Вулицю Котляревського ремонтують на ділянці від вул. Генерала Чупринки до вул. Нечуя-Левицького, вул. Нечуя-Левицького - на ділянці від вул. Котляревського до вул. Академіка Сахарова, вздовж трамвайних колій.

Повністю ремонтують вулиці Київська та Русових.

«Наступного року ми плануємо починати ремонт на вулиці Степана Бандери. Для цього дуже важливо, щоб ми зробили проїзними вулицю і Котляревського, і Київську, які насправді вже давно стояли в черзі на ремонт», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

На обидві ділянки виділили приблизно по 44 млн грн. Одночасно працюють дві підрядні організації: «Онур» – на Київській, Русових, та «Гарантспецбуд-Захід» – на Котляревського і Нечуя-Левицького.

«На цьому об’єкті Котляревського–Нечуя-Левицького ведуться роботи із заміни колектора. Це найважчий обсяг робіт, тому що глибина залягання від 6 до 8 метрів, ґрунти важкі, доводиться багато приділяти кріпленню траншей», – зазначив представник фірми-підрядника Степан Сувала.

Поступово влаштують дорожнє покриття і трамвайну колію. Бетонні плити ж сховають під бруківкою.

«Це довговічніше, тому що бруківка не руйнується як бетон. Бетон має певний термін експлуатації і він починає руйнуватися, вилущуватися й утворюються раковини, і ці плити мають певний термін експлуатації, вони розраховані там на 20 років. Бруківка ж терміну експлуатації не має», – пояснив головний інженер компанії «Онур» Олександр Добоні.

Зараз зроблено близько чверті всієї роботи. Тож водіям ще доведеться оминати перекриті вулиці.

«У листопаді маємо відкрити тут проїзд автомобільного транспорту й електротранспорту», – розповів начальник відділу капітального ремонту управління інженерного господарства Львівської міськради Роман Заріцький.

Втім, цілком ймовірно, що обидві компанії впораються ще до листопада. Адже самі робітники зізнаються: коли через дорогу працює інша фірма, то це стимулює працювати швидше та краще.