У Львові ввели оплату в дитсадках для дітей, які живуть за межами міста

Платити за дітей мають населені пункти, у яких вони зареєстровані

13 липня

З 1 січня 2019 року зміняться правила прийому до львівських дитсадків дітей, які живуть за межами міста. Їх безкоштовно прийматимуть до львівських ДНЗ лише у тому разі, якщо їхні населені пункти відшкодують Львову вартість перебування цих дітей у садках. За відповідну ухвалу під час засідання сесії у п’ятницю, 13 липня, проголосували 34 депутати ЛМР.

Згідно з прийнятою ухвалою, дітей, які живуть за межами Львова, безкоштовно прийматимуть до міських дитсадків лише «за наявності відповідного договору про здійснення міжбюджетних трансфертів між Львівською міською радою та відповідною об’єднаною територіальною громадою чи іншим відповідним органом місцевого самоврядування».

За словами начальниці управління освіти ЛМР Зоряни Довганик, мерія укладатиме договори з ОТГ та органами місцевого самоврядування, які перераховуватимуть до бюджету Львова кошти за кількість відвідувань дітьми садків. Довганик наголосила, що з батьків оплату не вимагатимуть.

Начальниця управління освіти також уточнила ZAXID.NET, що діти, які зареєстровані в інших областях, але фактично живуть у Львові, та переселенці з Донбасу і Криму під дію цієї ухвали не потраплять. Для того, аби підтвердити проживання у Львові, під час реєстрації до дитсадка батьки мають надати договір оренди житла або довідку з ЛКП чи ОСББ будинку у Львові, в якому мешкає дитина. Довганик зазначила, що якщо дитина живе в селах чи містах поблизу Львова і батьки її привозять до львівського дитсадка, то відповідний населений пункт має заплатити за її перебування у ДНЗ Львова.

Як зазначається в пояснювальній записці до ухвали, станом на 1 червня 2018 року у львівських дитсадках були 781 дитина, яка живе за межами Львова. «Середня вартість утримання однієї дитини (без урахування харчування) у 2018 році становить 18,24 тис. грн на рік. Виділення коштів об’єднаними територіальними громадами та іншими органами місцевого самоврядування дозволить залучити понад 14 млн грн та спрямувати на утримання закладів дошкільної освіти Львова», – мовиться в пояснювальній записці.

Точну вартість, яку платитимуть місцеві органи самоврядування за перебування однієї дитини в дитсадку, визначить виконавчий комітет Львівської міськради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
В Україні ввели в обіг нові 20-гривневі банкноти
Чемпіон світу з кульової стрільби допоміг львівським патрульним затримати порушника
«Нова українська школа»
Винуватець смертельної ДТП втік з лікарні у Львові
Головні новини Львова за 24 вересня
Петицію про заборону телеканалів «112 Україна» та «NewsOne» підтримали понад 14 тис. українців
«Міс Україна-2018» позбавили титулу. Виявилося, що вона місіс
Революція з людським обличчям
«Людині треба землі не так багато: два метри довжини і півтора метра ширини!», – Олег Синютка
Богатир Олексій Новіков встановив рекорд України на Lviv Fitness Weekend