У Львові я їм борщ від понеділка до п’ятниці, - британський фан

12:00, 16 червня 2012

В середньому по 100 грн, тобто 10 євро залишають іноземці у львівських кав’ярнях та ресторанах. Для європейців це небагато. Їдять українські страви, п’ють багато пива та вина, розповідають власники.

Адміністратор Петро розповідає: «Німці переважно в нас замовляли пиво і якісь легкі закуски. Їх їжа не цікавила насправді. Франція, Португалія більше замовляли їжу, вино».

Вболівальники з Португалії у Львові вже майже тиждень. Витратили, кажуть, не багато, бо їжа в Україні дешева і смачна.

«Так, ми готові витрачати. Скільки? Важко сказати.  3 – 4 тисячі євро, всі разом», - розповіли вболівальник з Португалії.

Адміністратор одного з закладів Львова Діана розповідає: «Була дуже здивована, коли німці о 5-тій ранку замовляють український борщ зі сметаною та просять ще додатку – пиріжки. Це було для мене великим сюрпризом».

Вашкоф і собі нахвалює українське меню: «Мені подобається українське м'ясо, біла курка». Та скільки збирається витратити у Львові, португалець не зізнається: «Скільки я витрачаю? Не можу сказати. Моя дружина вб’є мене, як дізнається».

Британець Стівен каже, що витратив у Львові не багато, бо мешкає у друзів, то ж платить лише за їжу та розваги: «Я їм борщ щодня, від понеділка до п’ятниці. Борщ і пиво».

У планах британця ще поїхати до Києва, та обіцяє, до Львова ще повернеться. І таких, як він, запевняють ресторатори, дуже багато. Бо вболівальники  відкрили для себе невідому частину Європи, до того ж, дуже смачну.

Вардкес Арзуманян, ресторатор: «Дуже багато з них хочуть повернутися сюди з сім’ями, з друзями. Їм тут смачно, добре. І я більш, ніж впевнений, що буде дуже багато позитивного для нашого міста. У нас чисто, безпечно».

Матіас, студент-економіст з Німеччини, працює у львівському екскурсійному «Чудо-трамвайчику». Його основна робота – співпраця з німецькими туристами - проводити групові екскурсії. І хоч зарплатня набагато менша, ніж могла бути на батьківщині, таких вражень та емоцій там би не отримав.

«Хороший вибір міста для ЄВРО та дуже запальні фани. Я спілкувався з багатьма німецькими фанатами, і в жодного немає негативного враження. Всі говорять одне і те: місто дуже гарне і люди дуже привітні», - розповідає студент. Німецький студент має намір тут залишитись до середини липня та краще освоїти українську мову.

За час чемпіонату у Львові побувало більше ста тисяч туристів. Та у львівських готелях досі лишається близько 12% вільних місць і 20% - у хостелах. Якщо перед європершістю іноземці брались за голову від вартості проживання у нашому місті, то зараз ціни суттєво впали, бо готельєри реально оцінили ситуацію.

«Я ніколи не вірив, що у вас тут небезпечно, я всім казав, що тут класно. Львів фантастичний, а українці – просто неймовірні!», - розповідає Патрік, німецький вболівальник.