У Львові з початку року 25 людей отруїлися чадним газом

12:58, 11 лютого 2010

Від початку 2010 року у Львові вже 25 людей постраждали від отруєння чадним газом, з них п’ятеро померли. ВАТ «Львівгаз» вкотре наголошує, що варто бути особливо обережними під час користування газовими приладами з відводом продуктів згоряння у димохід.

Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі ВАТ «Львівгаз».

Основними причинами отруєння є перегрівання кахельної печі, несправність або засміченість димових та вентиляційних каналів, відсутність трикратного повітрообміну, а саме встановлення герметичних металопластикових вікон та дверей, а також встановлення електровентиляторів у вентиляційні канали.

Щоб убезпечити себе від нещасних випадків, потрібно:

– тримати газові прилади в чистоті та справному стані;

– систематично перевіряти тягу в димоході перед вмиканням і під час роботи газового приладу та не користуватися ним у разі відсутності тяги;

– слідкувати за своєчасною періодичною перевіркою й прочищенням димоходу та вентиляційних каналів;

– відкривати кватирку на час роботи газових приладів;

– не закривати решітку вентиляційного каналу;

– у разі несправності газового приладу перекрити контрольний кран і викликати працівників ВАТ «Львівгаз».

Категорично заборонено:

– самовільно встановлювати й переносити газові прилади;

– самовільно підключати газові прилади за допомогою несертифікованих гнучких шлангів;

– самостійно усувати несправності газових приладів;

– користуватися газовими приладами дітям, а також особам, що не пройшли спеціального інструктажу;

– встановлювати на камфорки плити посуд з широким дном без спеціальної підставки.