За 2012 рік зафіксовано 32 випадки отруєння чадним газом, внаслідок чого постраждали 84 особи, із них 19 дітей. Про це сьогодні, 8 жовтня, під час прес-конференції начальник відділу захисту населення та території управління з питань надзвичайних ситуацій Львівської міської ради Євген Басан.
«Якщо порівнювати із минулим роком, то, на жаль, ситуація погіршується, бо у 2011 році було зафіксовано 30 випадків, під час яких потерпіло 89 осіб. Причиною є несерйозне ставлення самих мешканців квартир», - сказав Євген Басан. За його словами, більше 50% випадків сталися у ванних кімнатах, в яких встановлені газові колонки. Він також розповів, що є випадки самовільного встановлення, переобладнання газових приладів.
Євген Басан наголосив, що необхідно звертатися до працівників «Львівгазу», аби вони перевірили, чи прилад встановлений згідно з усіма вимогами.
Він сказав, що раніше для мешканців основну загрозу становили підвальні газові котельні, але тепер вони на 80% ліквідовані, а ті, що залишилися приведені до належного стану і працюватимуть до кінця 2013 року. Начальник управління житлового господарства Львівської міської ради Юрій Голець цього року ліквідують 4 газові котельні: на вул. Дорошенка, Вербицького і дві на Пекарській. «Впродовж 10 років у Львові ліквідовано більше 100 підвальних котелень. Ще підлягає ліквідації 20 котелень, решту реконструюють», - сказав Юрій Голець.
Євген Басан також розповів, що також провели капітальні і поточні ремонти оголовків димових і вентиляційних каналів, однак проблема полягає втому, що в центральній частині міста неможливо провести ремонти, бо ці канали є всередині будинків. Водночас гільзування не завжди може бути ефективним.
Юрій Голець розповів, що із необхідних місту 85 сажотрусів, зараз працює 59 осіб, які отримують більше 1 тис. грн.
Як інформував ZAXID.NET, у Закарпатській області 18 вересня п’ять осіб, зокрема 15-річна дитина, потрапили в лікарню з діагнозом отруєння чадним газом. 5 червня у Львові від отруєння чадним газом загинув 33-річний мешканець Києва.
Нагадаємо, перед опалювальним сезоном сажотруси перевіряли тягу в димарі.