У Львові за добу зробили прототип електронної руки

Електронний протез коштує $50 тис., український аналог, обіцяють, до $2 тис.

18:07, 5 травня 2015

У Львові впродовж 24 годин група робототехніків з усієї України мудрувала над електронним протезом. Вони закрилися в кімнаті і поставили собі за мету – з матеріалів, які їм надали організатори, зробити механічну руку. Її робили з деталей, надрукованих в 3Д-принтері.

Жодного ноу-хау українські винахідники не зробили, завданням робототехніків було зробити модель, яку можна було б випускати в Україні. Адже зараз є багато військових, які потребують таких протезів. У світі такий протез коштує $50 тис. Він спрощує життя тим, хто втратив кінцівки, але не по кишені українцям. Тож хлопці і дівчата запевняють, що зроблять аналогічний, але вартістю не більше ніж $2 тис.

«Ми хочемо досягнути не тільки, аби протез виконував команди «зігнути» і «розігнути», але щоб можна було керувати наскільки пальці зігнути/розігнути. Ми дуже сподіваємося, що в нас вийде зробити нормальний великий палець», – розповів робототехнік Дмитро Дзюба.

Консультують робототехніків лікарі. Кажуть: завдання у винахідників – не просте. Адже їм електронні імпульси треба перевести у фізичні.

«Це сенсори, які можуть відчути імпульс головного мозку якраз на здорових тканинах, на здорових м’язах, які ще залишилися в пацієнта і, відповідно, інтерпретувати певний рух м’яза», – зазначив робототехнік, терапевт Андрій Волошин.

І їм це вдалося! Щоправда, над протезом потрібно ще попрацювати. Три команди з Києва, Львова і Харкова вдосконалюватимуть електронну руку вже у своїх офісах.