У Львові закликають припинити порівнювати Бандеру зі Сталіним та Гітлером

17:20, 1 січня 2009

Сьогодні, 1 січня, у Львові відбувся урочистий мітинг з нагоди сторіччя з дня народження провідника ОУН Степана Бандери. На площі біля пам'ятника провіднику ОУН зібралося кілька тисяч осіб. Голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник, міський голова Львова Андрій Садовий та представники політичних партій і громадських організацій поклали квіти до пам’ятника провіднику ОУН.

Мирослав Сеник у своєму виступі зазначив, що з іменем Бандери пов’язана ціла епоха боротьби українського народу за незалежність. "Передовсім, це людина, яка вказала українцям головні напрямки боротьби за незалежність - це треба робити, покладаючись лише на власні сили, ця боротьба має бути організованою і ґрунтуватися на вірі, бо лише віруючі люди готові до покори та самопожертви в ім’я мети", - сказав М.Сеник. Він закликав учасників мітингу до глибшого вивчення значення постаті С.Бандери для сучасності. "Принципи, що їх розкрив С.Бандера, не змінилися і тепер - це віра у власні сили, віра в Бога та віра в Україну", - наголосив М.Сеник.

Письменник Ігор Калинець, що доклався до започаткування пам’ятника Степанові Бандері у Львові, заявив у виступі, що справжні львівські інтелігенти не повинні критикувати постать Степана Бандери. Зокрема, він вирішив заперечити історикові Ярославу Грицаку, який нещодавно у виступі в пресі порівняв Бандеру із вождями тоталітарних режимів — Сталіним, Гітлером. "Бандера не старався бути вождем спеціально. Просто його розум, його благородство, його достоїнства піднесли його до високого рангу керівника ОУН. І порівнювати його з тими катами-вождями тоталітарних систем - це просто ганебно. Український інтелігент, український громадянин має оцінювати його як виразника ідеї нації, ідеї незборимого духу борця за свободу".

І.Калинець також висловив сподівання, що пам'ятник українському герою буде величавим. "Коли цю споруду, яка буде символізувати нашу українську державу, викінчать, думаю ми побачимо величавість цього пам'ятника. Я думаю, що постать борця за незалежність Степана Бандери не загубиться, не змаліє перед тою величавою спорудою, що буде символізувати нашу українську державу, яка почиває на чотирьох стовпах — стовпах княжої історії, козацької, історії національно-визвольної боротьби ХХ століття, і зрештою, нашого часу, який, може, не до кінця спідлиться, а дійсно буде символізувати дух нації, дух українського патріотизму, дух українського націоналізму".