У Львові відкрився перший у Західній Україні банк крові для собак

Зареєструвати собаку для донорства можна на сайті animal-id.info

19:30, 20 березня 2019

Банк крові має рятувати сотні життів щомісяця. Щоб знайти донорів було легше, у Львові створили унікальну базу, яка немає аналогів у світі. Проект готували майже рік, а обійшовся він у майже 300 тисяч гривень. Банк крові тепер працює у клініці комунального притулку для тварин – ЛКП «Лев».

Директорка ЛКП «Лев» Оксана Кошак розповідає: «Від сьогодні ми маємо змогу переливати кров тим тваринам, які її потребують: і безпритульним — це буде звісно за наш кошт, і домашнім тваринам. Переливання крові буде коштувати для господаря 2100 гривень».

До собак, які хочуть допомогти своїм чотирилапим друзям, є декілька вимог: тварина має бути віком від 2 до 8 років та важити від 25 кілограмів. Обов’язкова вимога — вона має бути регулярно вакцинована.

Лаборант ЛКП «Лев» Тарас Басараб розповідає: «Проводиться клінічний огляд тварини, проводяться певні аналізи. Це огляд мазка крові під мікроскопом, це аналіз крові. Так само є певні показники біохімічного аналізу. Якщо нас все влаштовує, то ми забираємо кров в спеціальні контейнери».

фото прес-служби ЛМР

Першою для новоствореного банку здала свою кров собака Боніта. У сім’ї Євгенії Левіт кане-корсо мешкає два роки. «Я ніколи не забуду той день, коли вона в нас з’явилася. Ми приїхали з сином просто подивитися на собаку. І нам назустріч вилетіло це щастя, воно нас облизало, обласкало. І ми зразу вирішили, що це наша собака», — згадує знайомство Євгенія.

Боніта, як і її власниця, теж є волонтеркою. Вона вже неодноразово здавала кров та вже двічі врятувала життя чотирилапим друзям. А у вільний час собака-терапевт залюбки грається з особливими дітьми. «Боні — означає «Мила». І вона насправді дуже мила. Оскільки для того, щоб працювати з особливими дітками, собаці потрібно мати спокійний характер, врівноважений, люблячий. Тому вона абсолютно виправдовує своє ім’я», — додає Євгенія.

Собаку спершу обстежують ветеринари — вони її слухають та беруть аналізи. Якщо собака здорова — з неї беруть кров. ЇЇ спершу поміщають у спеціальну центрифугу, де кров розділяють на еритроцити та плазму. Потім усе упаковують та ставлять у холодильник. Та не всі собаки «погоджуються» на це.

«Момент відбору донора є дуже важливий. Головне, щоб тварина була спокійна, щоб була навчена, коли вона повинна сидіти чи лежати нерухомо, а також має бути досить відповідальний власник», — додає лаборант ЛКП «Лев» Тарас Басараб.

Боніта спокійно перенесла процедуру. Зі своїм завданням впоралася — здала майже 400 грамів крові. Її власниця ділиться емоціями: «Вона чудово справилася зі своєю місією. Спокійно, абсолютно без всяких нюансів. Боніточка здала свою кров, вона — великий молодець».

Для того, щоб знайти потенційного донора було легше, також створили унікальну базу — сайт animal-id.info. До неї власники тварин можуть вносити групу крові та інформацію про стан здоров’я своїх домашніх улюбленців. Щоб знайти донора, достатньо ввести потрібні дані в пошуковому рядку.

Співзасновник бази донорів крові Віктор Копач розповідає: «Якщо якась рідкісна група крові або потрібна велика кількість крові, то її можна дуже швидко знайти — просто ввести групу крові в пошуку і ми будемо бачити всіх можливих донорів. Такий проект — унікальний, його навіть немає в Європі».

У Львові вже зареєстровані понад 14 тисяч собак. Вони можуть здавати свою кров до банку. Ця можливість діє тільки для собак, але у майбутньому до банку та онлайн-бази долучать й інших тварин. Усе задля того, щоб врятувати якомога більше чотирилапих друзів.