На Левандівці запрацював новий осередок денного перебування для осіб з інвалідністю. Займатися з фахівцями можуть люди віком від 18 і до 45 років. Тут вони активно проводять час та займаються улюбленими справами. Такі осередки міська рада та реабілітаційний центр «Джерело» мають намір відкрити у кожному районі міста.
У новому осередку на вул. Роксоляни, 23 є все для розвитку людей з інвалідністю — просторі кімнати, нове обладнання та фахівці із соціальної та культурної роботи. «Це насправді розвиває дрібну моторику, покращує володіння пальцями. Оскільки я ще й малюю, то мені і малювання необхідне», — розповідає про вправи відвідувачка осередку денного перебування Оля Драган.
На заняттях із педагогами особи з інвалідністю пишуть вірші, картини, а також займаються театральним мистецтвом та ручною роботою. «Ми, власне, ці програми прописуємо враховуючи індивідуальні властивості молодих осіб, наших вихованців. Для того, щоб якомога краще вони мали змогу відкритися, розвиватися і показувати цей прогрес», — розповідає про особливості директорка навчально-реабілітаційного центру «Джерело» Зореслава Люльчак.
У пріоритеті міста — створення таких центрів у кожному районі, адже вони допомагають своїм відвідувачам соціалізуватися. Андрій Садовий, міський голова Львова, розповідає про плани міста: «Діти виростають, закінчують школу. Як потім буде облаштоване їхнє життя? Тому політика міста полягає в тому, щоби ті діти могли себе обслуговувати».
Потреба у таких осередках велика. Майже 800 дітей та 200 дорослих львів’ян з інвалідністю не займаються з фахівцями. «Державні фонди мають створюватися або і недержавні. Тобто треба допомагати. Тому що такі організації, як «Джерело», наприклад, у Львові утримуються коштом міського бюджету», — пояснює народна депутатка України Ірина Подоляк.
Міська рада має намір відкрити ще два такі осередки ‒ на вул. Б. Хмельницького, 195 та вул. В. Великого, 40.