У Львові запустили перший сервіс з шерінгу (спільного використання) електричних самокатів. Наразі орендувати самокат і повернути його можливо лише на трьох проспектах в центрі міста, але мандрувати з ним можна у будь-який район Львова.
Офіційно сервіс Easy запустився 11 квітня та вже користується певним попитом. За два дні застосунок Easy скачали більше тисячі разів і здійснили 150 поїздок.
Як розповів в коментарі ZAXID.NET власник Easy львів'янин Данило Коць, їхній застосунок з шерінгу електросамокатів є першим в Україні.
«Ми побачили таке в Європі, де це є доволі популярний стартап. Тому вирішили привезти такий сервіс в Україну. Спочатку ми планували брати франшизу, але змінили думку і згодом запустили свій проект, який став першим українським мобільним додатком з оренди електросамокатів», – розповів львів’янин Данило Коць.
Наразі сервіс працює в тестовому режимі і випустив на вулиці 10 самокатів бренду FitCo з 30-ти наявних. Його зона дії – проспекти Свободи, Шевченка та Чорновола. Будь-хто може взяти самокат в цій зоні та поїхати будь-де у власних справах, але важливо повернути транспортний засіб в цю окреслену зону. До кінця тижня сервіс планує розширитися та долучити прилеглі до проспектів вулиці.
Сервіс наразі працює в тестовому режимі
«Ми плануємо розширюватися поступово, аби зрозуміти – скільки насправді потрібно самокатів для міста та в яких зонах вони користуються найбільшим попитом», – розповів Данило Коць.
За словами власника сервісу, після карантину вони планують поширити дію сервісу на все місто.
Аби скористатися послугами Easy, клієнт мусить встановити мобільний застосунок та купити користувацький пакет на 50, 100, 200 або 500 грн. Опісля за допомогою застосунку відсканувати QR-код на самокаті і таким чином розблокувати його. Вартість розблокування самоката становить 25 грн плюс 1 грн за кожну хвилину користування. Це означає, що користувацького пакету за 50 грн вистачить на 25 хв катання.
Електросамокати на проспекті Свободи у Львові
Самокати Easy не мають стаціонарних станцій, як наприклад шерінгові ровери, залишити його можна в будь-якому місці на вулиці в означеній зоні. Мобільний додаток сам покаже користувачеві місце розташування найближчого самоката. Втім, за словами Данила Коця, електросамокатами забороняється їздити бездоріжжям або пошкодженими хідниками, перевозити важкі речі тощо. Також електросамокатами не зможуть скористатись неповнолітні.