У Львові встановили перші п'ять станцій муніципального велопрокату. Перші півгодини катання безкоштовні, місячний абонемент коштуватиме 120 гривень, річний – 800 гривень. Година користування обійдеться у 50 грн, наступні години – 4 гривні.
Наразі у місті два тижні налаштовуватимуть п'ять точок прокату: на площі Ринок, біля університету імені Франка, «Львівської політехніки», на вулиці Героїв УПА та біля аквапарку. Такий проект реалізували спеціально для львів'ян німецька компанія «Nextbike», GIZ та міська рада.
Мешканці можуть взяти в оренду велосипед у спальному районі Львова, а повернути у будь-якій точці мережі прокату.
«Ці п’ять станцій ми використовуємо для тесту. Ми будемо тестувати, монтувати, встановлювати, налагоджувати, потім буде запуск основної мережі. Не чекайте, що уже завтра всі будуть їхати на роверах, будемо потрошки налаштовувати», – пояснив засновник ТзОВ «Некстбайк Україна» Олексій Кушка.
Загалом у місті наступного року має з'явитись ще 17 пунктів велопрокату. Щоб скористатись послугою, потрібно зареєструватись на сайті. Оплата здійснюватиметься за допомогою банківської картки.
«Вам перш за все потрібно буде створити аккаунт, закинути кошти туди і ви будете мати три опції взяти велосипед: місячний тариф, річний та разовий. Місячний – це є 120 грн на місяць, річний 800 грн і разовий – 50 грн за годину. Чому така різниця із цінами? Тому що ця система створена для мешканців», – розповів співзасновник «Nextbike Україна» Остап Буденкевич.
Система «Nextbike» розгорнута у 14 країнах Європи, тож тепер львів’яни зможуть скористатись послугою велопрокату навіть закордоном.
«Це буде величезний поштовх до зростання велоруху у місті. Тому що дуже багато людей не можуть собі дозволити купити велосипед через кризу. Найменше добрий велосипед коштує 8 тисяч грн. Також не кожен може собі дозволити тримати його у квартирі, а поза квартирою його можуть вкрасти. І всі ці побоювання зникають із запровадженням цієї системи», – зазначив радник міського голови з питань велоінфраструктури Олег Шмід.
Німецькі ровери мають спеціальне антивандальне покриття, шини, які важко проколоти, три передачі. На них легко пересуватись містом.
До прикладу, у Парижі запровадили схожу систему велопрокату «Velib» у 2007 році. Velib у перекладі означає «вільний велосипед». Через кожні 300 метрів у місті є паркувальні веломісця. За допомогою картки можна розблокувати ровер, перші півгодини безкоштовні. День прокату коштує два євро, річний абонент – 25 євро. Кожного дня у Парижі роблять 150 тисяч поїздок.