У Львові зареєстрована навіть не половина домашніх собак

19:37, 11 червня 2019

Реєстрація собак у Львові обов'язкова з вересня 2016 року. За два з половиною роки зареєструвались лише 18 із 40 тисяч господарів львівських собак. Інші ризикують отримати штраф, або навіть втратити свого улюбленця.

4-річна Беррі носить жетон уже два роки. Її власниця – Катерина Ковалюк – зареєструвала свою улюбленицю відразу, як дізналась, що це тепер обов’язково. Зробила це онлайн на сайті ЛКП «Лев», а жетон отримала у найближчій ветклініці.

«У місті була така практика: якщо у тебе є собака, його потрібно зареєструвати. Була інформація, що це буде перевіряти поліція. І одного разу нас навіть запитували поліцейські. Але в Беррі якраз був жетон. Тобто все було гаразд», – розповіла Катерина Ковалюк.

Жетон має QR-код з інформацією про собаку та її власників. Це дозволяє швидко знайти їх, якщо тварина загубилась чи втрапила у якусь пригоду. Таке у Львові трапляється щодня.

Віктор Копач, засновник об'єднання Animal ID каже: «Так, ми маємо зараз у Львові таку ситуацію, що кожного дня одна-дві тварини обов'язково знаходяться, не попадаючи в комунальну установу. Так місто не витрачає коштів на утримання тварин, а також пошук власника».

Ті ж, хто хоче повезти свого собаку до Європи, має пройти європейську процедуру реєстрації. Собаці під шкіру вживлюють мікрочіп. Така мітка гарантовано не загубиться.

Ветлікар-терапевт, Тарас Гудима пояснює: «Чіп – це маленьке інертне скло з мікросхемою, яке не викликає алергічних захворювань. Він є абсолютно безпечним для тварин, він залишається під шкірою тварини до кінця життя і містить на собі тільки номер. До цього номера прив’язується абсолютно вся інформація про тварину, а також прив’язується вся інформація про власника тварини».

Європейська організація Europetnet має єдину базу всіх чіпованих тварин. Так можна знайти собаку, якщо вона загубилась в іншій країні. Або відстежити, звідки поширюється хвороба.

«Коли собака є зареєстрований, ви можете відстежити його. Наприклад, якщо тварина ідентифікована в Угорщині, її переміщують в Німеччину, потім у Бельгію, а потім – у Францію. Якщо її реєструють у кожній країні при перетині кордону, а у Франції буде виявлена проблема, то можна відстежити джерело цієї проблеми», – пояснив президент асоціації Europetnet Мішель Скофенілс.

У Європі реєстрація собак теж обов’язкова. Та штраф за її відсутність – значно більший. Якщо в Україні найсуворіше покарання – 119 грн, то у Європі воно коливається від 75 і аж до 30 тисяч євро – залежно від породи і стану собаки.