У Львові заснували премію міста літератури ЮНЕСКО

29 серпня

У середу, 29 серпня, на спеціальній прес-конференції в Львівській міській раді оголосили про започаткування першої в Україні літературної премії від окремого міста.

Відтепер премію міста літератури ЮНЕСКО у Львові вручатимуть щороку. Походження чи місце проживання претендентів не має значення – премія буде всеукраїнською.

Лауреатами премії зможуть стати автори або перекладачі оригінальних або ж перекладних художніх творів, вперше опублікованих українською мовою в попередньому календарному році. При відборі претендентів на премію до уваги братимуть відповідність твору певним етичним та ідеологічним критеріям.

«Премія сприятиме утвердженню таких цінностей, як людяність та порозуміння. Йдеться також про твори, що підтримують свободу слова та самовираження, сприяють міжкультурній комунікації та вихованню толерантності», – наголосила директорка департаменту розвитку ЛМР Наталя Бунда.

Лауреат премії отримає 150 тис. грн винагороди. Таким чином премія стала найбільшою за грошовою винагородою серед усіх премій міста. За словами заступника міського голови Львова з питань розвитку Андрія Москаленка, вручення премії стане одним з кроків втілення програми «Львів — місто літератури».

Раніше в ЛМР започаткували конкурс на визначення й відзначення найкращих львівських видавництв.

Прийом заявок на участь у премії міста літератури ЮНЕСКО триватиме в Центрі надання адміністративних послуг ЛМР від 1 вересня до 16 жовтня 2018 року включно. Заявки на участь у премії можуть подати професійні, творчі організації, установи і заклади культури та освіти, бібліотеки, громадські організації, видавництва, книгарні.

До заявки необхідно додати примірник твору і письмову згоду автора/перекладача на розгляд твору в межах премії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
В найближчі дні в Україні пройдуть дощі зі снігами і посилиться вітер
Як перетнути кордон швидше у період різдвяно-новорічних свят?
Віктор Янукович потрапив до лікарні у Москві
Помер прикордонник, якого на Закарпатті збив контрабандист
Срібний ланцюг Буняка і ключі від міста
У Києві активісти вимагали відставки Арсена Авакова під його будинком
Домоуки
«Свої перші персні ми робили у татовій майстерні»
Збірна України зазнала принизливої поразки від збірної Словаччини
Львів оголосив тендер на електронний квиток для оплати проїзду у міському транспорті